Ograć nawyki. Jak zastosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej (ebook)(audiobook)(audiobook)
- Autor:
- Jadwiga Korzeniewska



- Wydawnictwo:
- Onepress
- Wydawnictwo:
- Onepress
- Wydawnictwo:
- Onepress
- Ocena:
- 5.6/6 Opinie: 18
- Stron:
- 232
- Czas nagrania:
- 5 godz. 12 min.
- Czyta:
- Jadwiga Korzeniewska
- Druk:
- oprawa miękka
- 3w1 w pakiecie:
-
PDFePubMobi
- Audiobook w mp3
Opis książki
Czytaj fragment
Gra w zmianę
Ile razy w życiu obiecywałeś sobie: "Zmienię się!"? Czy przypadkiem nie co roku? Każdego pierwszego dnia stycznia wielu z nas zapisuje listę noworocznych postanowień: schudnę, opanuję język obcy, rzucę palenie, zacznę biegać... I co? I nic! W kolejnym roku wynotowujemy te same postanowienia, o których zapominamy najdalej w lutym, wcale ich nie realizując. Rezygnujemy z nich, ponieważ często zwyczajnie nas przerastają. Owszem, dobrze byłoby się pozbyć złych nawyków i wyrobić dobre, ale... to takie trudne! Wymaga wyrzeczeń! Dyscypliny! Czasu! Determinacji! I tu leży pies pogrzebany. Równie mocno jak pragniemy zmian, boimy się ich, przez co już na wstępie rezygnujemy z wielu korzyści, jakie ze sobą niosą.
Istnieje jednak narzędzie, które może sprawić, że zmiana z groźnej i nieosiągalnej staje się ciekawa, a nawet ekscytująca! Narzędzie podsycające wewnętrzną motywację i pozwalające z zupełnie innej perspektywy spojrzeć na wyzwanie, które przed sobą stawiasz. Zwie się ono grywalizacją i pozwala przekształcić proces zmiany w grę, niwelując tym samym podstawowy problem, jaki ze zmianą ma nasz mózg: zmiana to nowość, a nowość to potencjalne zagrożenie. Tymczasem gra oznacza frajdę, ekscytację, obietnicę przygody... To wyzwanie, które Twój umysł chce podjąć, ponieważ bardzo lubi się bawić.
Gotowy na przygodę? Zatem otwórz tę książkę i wejdź do gry!
O autorze
Jadwiga KorzeniewskaJadwiga Korzeniewska - socjolożka, trenerka, coachka. Autorka projektu Laboratorium Zmieniacza, poprzez który zachęca do tego, by w procesie zmiany osobistej być jednocześnie badaczem i przedmiotem swoich badań. Autorka kursów on-line oraz książek poświęconych tematyce motywacji i zmiany nawyków na dobre (między innymi Ograć nawyki, Zmiana nawyków w praktyce, Poukładaj sobie w głowie).
Podobne produkty
Podobne produkty
-
-
-
-
-
-
Jak zarobić (duże) pieniądze Jak zarobić (duże) pieniądze
Felix Dennis
Podobne produkty
-
-
-
Niewzruszony Niewzruszony
Tony Robbins
-
-
-
Recenzje (6)
-
www.instagram.com/katherine_the_bookworm/
Chyba nie ma osoby, która nie chciałby zmienić w swoim życiu jakiegoś nawyku. Pewnie zdecydowana większość codziennie myśli o kilku rzeczach, które chciałoby wprowadzić bądź wyeliminować ze swojego życia. Ja również do nich należę. Chcielibyśmy rzucić palenie, schudnąć, zdrowo się odżywiać, podejmować regularną aktywność fizyczną, oszczędzać i wiele innych rzeczy. Ale jakoś trudno nam się zmienić. Czasem mamy przypływ motywacji i nawet zdarza się, że nie poddajemy się od razu walkowerem tylko dzielnie trwamy w naszych postanowieniach. Zwykle przez tydzień, w porywach przez miesiąc. Książka Jadwigi Korzeniewskiej Ograć nawyki. Jak zastosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej opisuje narzędzie, które ma nam pomóc w walce z nawykami. Tym narzędziem jest grywalizacja i polega ona na przekształceniu drogi do osiągnięcia celu w grę. Według autorki wykorzystanie grywalizacji sprawia, że proces zmiany staje się ciekawy, a nawet ekscytujący. Dzięki niej wzmocnimy swoją wewnętrzną motywację, a zmianę potraktujemy jak wyzwanie. Bo co jak co, ale gry kojarzą się z rozrywką, zabawą i mile spędzonym czasem. Co konkretnie znajduje się w książce Ograć nawyki? Na początek trochę teorii, czyli poznamy odpowiedź na pytanie dlaczego czujemy opór przed zmianą. Dowiemy się jaka jest tajemnica silnej woli. Następnie odkryjemy na czym polega tworzenie się nawyków oraz dowiemy się jak oswobodzić się z pętli nawyku. Na końcu części pierwszej zapoznamy się z korzyściami jakie odniesiemy przekształcając drogę do zmiany w grę. W kolejnej części zajmiemy się już projektowaniem naszej gry. I tak dowiemy się jakie są zasady tworzenia reguł gry. Odkryjemy dlaczego powinniśmy wyznaczać cele przez pryzmat wartości. I poznamy jeszcze parę innych konkretnych informacji jak krok po kroku zaplanować naszą grę. W trzeciej części zapoznamy się z przykładami wykorzystania mechanizmów gier przez autorkę oraz inne osoby. Dzięki nim lepiej uświadomimy sobie na czym polega tworzenie takiej gry. W ostatniej części przedstawione są dodatkowe wskazówki, które mogą zwiększyć szansę powodzenia w trwałej zmianie nawyków. Książka jest napisana bardzo lekko. Przystępnie została przekazana wiedza na temat badań oraz teorii naukowych o nawykach. A całość jest napisana tak, aby zaprojektowanie naszej gry było jak najłatwiejsze. Podoba mi się, że zaproponowana technika zmienia nasze podejście z muszę na chcę. Zdecydowanie polecam tę książkę tym, którzy mają problemy ze zmianą nawyków.
-
jakzarabiacpieniadze.com.pl Mateusz Kiszło; 2017-06-23
Co prawda przyzwyczajenie się do poczucia humoru autorki trwało chwilę, ale dość szybko zacząłem je rozumieć i nawet od czasu do czasu się uśmiechnąłem. Dzięki temu książkę czyta się lekko i przyjemnie, a przy tym wyjaśnia od strony naukowej skąd w zasadzie biorą się nawyki. Już sama ta wiedza pozwala skuteczniej bezmyślnie unikać tych złych lub ewentualnie poddawać im się świadomie. Podejście do zmiany złych nawyków proponuje w formie grywalizacji, czyli nadanie procesowi formy gry. Proponuje na przykład zbieranie gwiazdek na specjalnej tablicy, albo przyznawanie sobie punktów, które możemy wymieniać na nagrody. Podejrzewam, bo jeszcze tej metody nie stosowałem, że zapewnia faktycznie dużo lepsze efekty od zwykłego „muszę, bo tak będzie lepiej”. Wystarczy spojrzeć na grającą społeczność i jak dużą wagę przywiązują do tzw. „achievementów”, czyli listy wirtualnych osiągnęć. Zdobycie wszystkich bywa szalenie karkołomnym zadaniem, nic z ich realizacji nie otrzymują, a mimo to je wykonują. Gorąco polecam, bo inwestycja w dobre nawyki zwraca się przez całe życie.
-
monikajuniewicz.pl Monika Juniewicz; 2016-04-30
Ponad 40% naszych codziennych działań tworzą działania automatyczne i bezrefleksyjne. Dzięki temu nie musimy zastanawiać się codziennie nad każdą podstawową czynnością taką jak chodzenie czy jedzenie. Problem w tym, że wśród tych 40% znajdują się różne nawyki, a nasz mózg nie potrafi rozróżniać, które z nich są dobre, a które złe. Naukowcom udało się odkryć jak przebiega mechanizm tworzenia nawyku i dzięki temu możemy kontrolować ten proces. Znajomość struktury tzw. pętli nawyku i jej składowych pozwala na wprowadzenie pozytywnych zmian w codziennych działaniach – co więcej, okazuje się, że możemy zrobić to w taki sposób, że sam proces zmiany nie będzie dla nas uciążliwy.
Tym sprytnym sposobem jest wykorzystanie mechanizmów gier. Jak wprowadzić elementy gier do zmiany złych nawyków dowiecie się z książki „Ograć nawyki” Jadwigi Korzeniewskiej.
Zaproponowane przez autorkę metody i narzędzia zostały przetestowane przez nią samą oraz uczestników prowadzonych przez nią warsztatów. Jadwiga Korzeniewska jest socjologiem i trenerem, prowadzi warsztaty w Laboratorium Zmieniacza. Autorka dzieliła się swoimi doświadczeniami z rozegranych przez nią gier na swoim blogu oraz w mediach społecznościowych.
„Ograć nawyki” jest to książka dla osób gotowych podjęcia wyzwania walki z niechcianymi nawykami i otwartych na nowoczesne rozwiązania. Dlaczego warto przeczytać – poniżej znajdziecie 5 argumentów, że warto rozważyć wykorzystanie gry do zmiany złych przyzwyczajeń.
1. Użycie mechanizmów gier do zmiany nawyków może przynieść wiele korzyści.
Pierwszą korzyścią jest zmiana perspektywy patrzenia na zmianę złych przyzwyczajeń. To już nie musi być wyczerpująca walka, która wymaga od nas potężnych zasobów silnej woli. Dzięki tej metodzie nie tylko możemy zmienić złe nawyki, ale również użyć gry do realizacji wyznaczonych celów. Kolejna korzyścią na pewno będzie stałe podtrzymanie motywacji wewnętrznej oraz budowanie zaangażowania w proces zmiany, co rzadko się spotyka przy zastosowaniu innych niż gra metod.
2. Zmiana nawyków dzięki zastosowaniu elementów z gier może staje się dobrą zabawą
Proces tworzenia gry jest dobrą zabawą – określanie punktacji, tworzenie puli nagród, określanie nagrody głównej, prowadzenie tabeli wyników i dziennika pokładowego. Możemy nawet wypróbować grę w wersji demo. Do gry możemy też wciągnąć domowników, czy przyjaciół, którzy zmagają się z podobnymi przyzwyczajeniami. Rywalizację z tymi osobami możemy wykorzystać do wzmocnienia naszej motywacji.
3. Gra w zmianę nawyków jest ciekawym narzędziem do poznania samego siebie
Przed przystąpieniem do gry i później w trakcie bardzo istotna jest samoobserwacja. Bardzo ważne jest zidentyfikowanie wskazówek, które inicjują nasze nawyki. Uważnie obserwując codzienne zachowania możemy dostrzec przyzwyczajenia, których wcześniej w ogóle sobie nie uświadamialiśmy. Określanie nagród, które wesprą proces zmiany jest również ciekawym doświadczeniem, bo okazuje się, że wcale nie muszą to być nagrody rzeczowe.
4. Grę tworzymy przy użyciu prostych narzędzi
Grę przygotowujemy przy wykorzystaniu kartki papieru i czegoś do pisania. Dodatkowo, żeby było jeszcze łatwiej, autorka zamieściła kilka przykładowych gier, które mogą posłużyć za wzorzec do stworzenia własnej gry. Należy jednak pamiętać, żeby wykorzystać własne wskazówki, które tworzą nasze nawyki i nagrody, które będą atrakcyjne tylko dla nas. Ważne jest również opracowanie zasad postępowania w przypadku, gdy będziemy chcieli ulec pokusie.
5. Gra musi być oparta na naszych wartościach
Oparcie gry na naszych najważniejszych wartościach ma kluczowe znaczenie dla powodzenia gry. Jasne określenie dlaczego chcemy wprowadzić zmianę naszych nawyków pomoże nam przetrwać chwile zwątpienia, które na pewno pojawią się w trakcie próby zmiany naszych złych nawyków. Uświadomienie sobie, dlaczego jest to tak ważne i ile wymiernych korzyści przyniesie ta zmiana pozwoli utrzymać wysoką motywację wewnętrzną przez całą grę. Powodzenie gry zależy również od naszych przekonań i myśli – warto im się przyjrzeć i zapisywać podczas wprowadzania zmian.
Nawet najlepsza gra nie zadziała jeśli nie zostanie wprowadzona w życie. Autorka od pierwszych stron zachęca do działania oraz dzielenia się z nią doświadczeniami po wprowadzeniu gry w życie.
Zastosowanie elementów gry jest ciekawym rozwiązaniem dla osób pragnących zmienić swoje nawyki w codziennym życiu. Prostota i uniwersalność narzędzi gry zachęca do eksperymentowania i tworzenia własnych scenariuszy gier, które wesprą nas w realizacji życiowych postanowień. -
3telnik.pl Basia; 2016-04-15
Nareszcie polski odpowiednik książki o nawykach, o pracy nad sobą, współpracujący z naszym ciałem z jego ograniczeniami, skłonnościami, popędami. Autorka prosto i bez ogródek tłumaczy nam, jak – zgodnie z tytułem – ograć nawyki, czyli zabawić się z nimi, żebyśmy to my staliśmy się ich panami, a nie żeby to one panowały nad nami. Pokazuje, jak wygrać z samym sobą, przechodząc kolejne levele, mając przy tym mnóstwo frajdy. Jak osiągnąć to, co chcemy, wymagając od siebie, ale osiągając to stopniowo i prawie bez wysiłku. I choć na rynku mnóstwo jest rozwojowych książek, traktujących o tym, co musimy czy powinniśmy robić, aby być na czasie, nadążać, wydajniej pracować – tak niewiele z nich podchodzi do tematu z humorem. Dla kogo jest ten tytuł? Co w nim znajdziemy? Czy warto? Jeśli jesteś ciekawy, czytaj dalej.
Dla kogo jest książka?
Dla wszystkich ludzi potrafiących czytać. Serio. Wiem, brzmi banalnie i trochę jak wciskanie kitu. Wiem, że mówi się, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego, ba – ja zgadzam się z tym zdaniem. Ale ta książka jest jak dentysta – dentysty potrzebują wszyscy: niektórzy często i intensywnie, inni co jakiś czas, kontrolnie. Tak samo nawyki mamy wszyscy, jedne złe i chcielibyśmy się ich pozbyć, inne chcielibyśmy dopiero ukształtować, niektóre dobre, ale wymagające wzmocnienia. Niektórzy zdają sobie z tego sprawę, inni nie – książka pokazuje, jak je opanować, bawiąc się. Nie, nie musisz wiedzieć, jak ogarnąć nawyki włączające się w stresujących sytuacjach czy też jak panować nad 40% działań wykonywanych codziennie. Ale czy nie chciałbyś tego wiedzieć ?
Co w niej znajdziemy ?
Najpierw Autorka trochę teoretyzuje na temat mózgu i daje zjadliwe kawałki psychologicznej wiedzy o mechanizmach działania i silnej woli, a także zaprasza nas do gry, przekonując co dzięki niej zyskamy. Następnie mówi o tym, jak tworzyć reguły swojej gry, jak wyznaczać cele, jak grę podzielić na etapy. Dalej pomaga stworzyć punktację i tabelę wyników i wspomina co nieco o nagradzaniu. Radzi, jak rywalizować: ze sobą i z innymi. Zaprasza nas do wypróbowaniu wersji demo swojej gry, czyli pracy nad nawykiem. Wspomina o pomocnej fabule, czyli włączeniu jeszcze mocniej wkręcajacego w zmianę czynnika, mocno angażującego i zmieniającego perspektywę spojrzenia, a nas w super bohatera – co tylko podnosi doniosłość wyzwania. Na koniec podaje przykłady trzech ogranych już nawyków ze wszystkimi szczegółami wcześniej wymienionymi, czyli jak krok po kroku zostały rozłożone na łopatki nawyki żywieniowe: słodycze i podjadane, tak dobrze znane nam wszystkim, czy też jak dzięki grze „napisała się” praca magisterska. Na koniec dostajemy rady pomocne, a nie będące elementem gier. Możemy też dostać niespodziankę, dzięki odpowiedzi na pytania zadane w tekście.
Czy warto?
Ja spróbowałam i nie żałuję – i właśnie teraz gram w grę, za napisanie tej recenzji będę sobie mogła przyznać 2 punkty. Po co mi to? Pomoże mi osiągnąć dużo większy cel. będący kiedyś nierealnym marzeniem. Czy warto kupić/przeczytać tą książkę? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam – mam nadzieję jednak, że moja recenzja rozwiała twoje wątpliwości. Jeśli Ci się podobała i wiesz, że ta książka może komuś pomóc – proszę, podaj dalej :) -
Sztukater.pl Pani M.
Każdy z nas wiele razy przerabiał scenariusz, że chciał zerwać z nałogiem, ale w 90% mocne postanowienie poprawy kończyło się wielką klapą. Znacie to? Ja niestety tak. Wiele razy chciałam pozbyć się pewnych złych nawyków i nie zawsze mi to wychodziło. Pomyślałam, że Jadwiga Korzeniewska nieco wspomoże mnie w walce ze słabościami. O czym jest książka Ograć nawyki. Jak zastosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej?
Dlaczego rezygnujemy z realizacji mocnych postanowień poprawy? Z lenistwa, braku motywacji, czasu... Dobry powód zawsze się znajdzie. Autorka tłumaczy, dlaczego tak się dzieje. Wyjaśnia, że jesteśmy tak przyzwyczajeni do wykonywania pewnych czynności, że jakakolwiek zmiana nas po prostu przerasta. Nasz mózg nie lubi zmian. Woli, gdy wszystko jest niezmienne. Słyszeliście kiedyś o grywalizacji? Jeśli nie, nie przejmujcie się, nie jesteście sami. Ja przed lekturą też nie miałam o niej pojęcia. Nie wytłumaczę wam tego tak dokładnie jak Jadwiga Korzeniewska, ale powiem mniej więcej o co chodzi. To coś takiego, co pozwala przekształcić proces zmiany w grę, niwelując tym samym podstawowy problem, jaki nasz mózg ma ze zmianą. Nowość to zło, a gra to frajda, wyzwanie, które można podjąć i dobrze się przy nim bawić. Gotowi na zmiany?
Autorka bardzo przystępnym językiem opisuje poszczególne etapy gry, która ma pomóc nam zmienić złe nawyki. Nie powiem wam, na czym ona polega, musicie tego dowiedzieć się sami, ale zdradzę tylko tyle, że przypadła mi do gustu. Zobaczymy, jak długo wytrzymam w mocnym postanowieniu poprawy. W każdym razie póki co całkiem nieźle dogaduję się z moim mózgiem. Oby ta sytuacja utrzymała się jak najdłużej.
W książce został przywołany także test Marshmallow. Kojarzycie, o co chodzi? Wprowadza się dziecko do pokoju, w którym jest stolik i krzesło. Na stoliku jest talerzyk z przekąską. Dziecko może zjeść ją od razu albo odczekać 15 minut, żeby dostać drugi smakołyk. Pomyślicie sobie – phi, co to takiego kwadrans? Siądźcie w takim razie w pustym pokoju ze smacznym batonikiem i nie zjedzcie go. Myślicie, że uda wam się wytrzymać? Ja z ciekawości kiedyś się pod tym kątem sprawdziłam. nie przypuszczałam, że 15 minut może tak się dłużyć. Mam jednak dobrą wiadomość dla autorki książki, jeśli odnajdzie mój tekst – udało mi się wytrzymać, choć było bardzo ciężko. Jak to zrobiłam? Zamknęłam oczy i nuciłam sobie piosenki.
Takich poradników nam faktycznie potrzeba. Jest ich niewiele na naszym rynku wydawniczym, ale ogromnie się cieszę, że Ograć nawyki trafiło w moje ręce. Zmiany są wciąż przede mną, lecz mam nadzieję, że tym razem pozbędę się swojego najgorszego nawyku, z którym walczę bezskutecznie od kilku lat. Jadwiga Korzeniewska ma dar przekonywania. Odpowiednia osoba na właściwym miejscu.
Jeżeli szukacie motywacji do zmiany swojego życia, bardzo dobrze trafiliście. Nieważne, chcecie schudnąć, rzucić palenie – ta książka na pewno wam pomoże. Gra na początku wydawała mi się nieco skomplikowana i już miałam rzucić wszystko w diabły, ale zawzięłam się i doszłam do wniosku, że nie odpuszczę. Nie tym razem. Już wystarczającą ilość razy odkładałam pewne rzeczy na bliżej nieokreślone później. Koniec z tym. Oby i wam wystarczyło motywacji. Zapraszam do gry i życzę powodzenia. -
mojtajemniczyswiat.blogspot.com Aga H; 2016-02-29
Książka jest idealna na początek roku, gdy tworzymy swoje noworoczne postanowienia, które kończą się najczęściej wraz z końcem miesiąca. Dokładnie miesiąc po premierze książki, postanowiłam napisać dla Was recenzję.
Po książkę sięgnęłam, gdyż jak większość z Wam, postanowiłam schudnąć. Wiem, mało oryginalne, ale nie mogłam jakoś się zmotywować. Tak więc sięgnęłam po tę książkę i ... No właśnie i co? Jadwiga Korzeniewska, kompletnie zmieniła moje spojrzenie na problem motywacji wewnętrznej, silnej woli i kształtowania nawyków. Zaczyna od podstaw, co i dlaczego się dzieje w naszym mózgu. Później dowiaduje się co nieco o kształtowaniu nawyków i o tym jak pozbyć się starych złych nawyków. Następnie mamy mnóstwo szczegółowych rad, jak projektować "grę" czyli plan na kształtowanie nawyku. Wszystko jest bardzo szczegółowo rozpisane. Autorka pisze bardzo przystępnym językiem. Nie musimy się obawiać wykładu naukowego, a wspaniale podaną w prosty sposób wiedzę niezbędną do zapoczątkowania zmian.
Ale pisać można wszystko, papier wszystko zniesie. Czy to się sprawdza w praktyce? Muszę przyznać, że tak! Stosując się do rad autorki, lepiej rozumiem siebie i swój mózg, co więcej, łatwiej mi wytrwać w postanowieniu. Nie ma możliwości oszukiwania. Ponadto zauważyłam, że mechanizmy, o których mówi autorka można przełożyć na gry komputerowe i na ich przykładzie uczyć tych mechanizmów dzieci w szkole. Metody zaproponowane przez Jadwigę Korzeniewską są więc uniwersalne. Nie dziwne, że książka stała się bestsellerem.
Książka jest opatrzona w ładną przyjemną dla oka grafikę. Małe stworki patrzące na nas z okładki i kolejnych rozdziałów, są milutkie :) Jeśli chcecie zmienić swoje złe nawyki, wprowadzić zmiany, to polecam zacząć od przeczytania tej książki. Zaoszczędzicie mnóstwo czasu, energii i nerwów na kolejne nieudane próby zmian.
Szczegóły książki
- ISBN Książki drukowanej:
- 978-83-283-4705-2, 9788328347052
- Data wydania książki drukowanej:
- 2018-02-20
- ISBN Ebooka:
- 978-83-283-4731-1, 9788328347311
- Data wydania ebooka:
-
2018-05-23
Data wydania ebooka często jest dniem wprowadzenia tytułu do sprzedaży i może nie być równoznaczna z datą wydania książki papierowej. Dodatkowe informacje możesz znaleźć w darmowym fragmencie. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z nami sklep@onepress.pl.
- ISBN Audiobooka:
- 978-83-283-4630-7, 9788328346307
- Data wydania audiobooka:
-
2018-05-15
Data wydania audiobooka często jest dniem wprowadzenia tytułu do sprzedaży i może nie być równoznaczna z datą wydania książki papierowej. Dodatkowe informacje możesz znaleźć w darmowym fragmencie. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z nami sklep@onepress.pl.
- Format:
- 140x208
- Numer z katalogu:
- 72702
- druk na żądanie!
- dnż
- Rozmiar pliku Pdf:
- 1.3MB
- Rozmiar pliku ePub:
- 3.0MB
- Rozmiar pliku Mobi:
- 3.0MB
- Rozmiar pliku mp3:
- 254.4MB
- Pobierz przykładowy rozdział PDF
- Zgłoś erratę
- Kategorie:
Kompetencje osobiste
Motywacja
Spis treści
- Z gada pradziada (19)
- Wewnętrzny system alarmowy (23)
- Strach się bać (27)
- Biceps silnej woli (29)
- Siła przekonań (32)
- Test marshmallow (34)
- Wydeptując nawyki (40)
- Siła pragnienia (42)
- Oswobodzić się z pętli nawyku (44)
- Czy mózg jest leniwy? (47)
- Wartości: soczewka celu (75)
- Dokopując się do tego, co naprawdę ważne (80)
- Kiedy warto sięgać do wartości? (82)
- Punkty dodatnie (99)
- Punkty ujemne (103)
- Dodatkowe gratyfikacje (104)
- Punkty ratunkowe (106)
- Dlaczego nagrody działają? (109)
- I dlaczego przestają? (110)
- Siła małych nagród (119)
- Dobre praktyki stosowania nagród (124)
- Trudności w przyznawaniu sobie nagród (129)
- Wykonywanie zadania jest nagrodą (130)
- Odzyskanie sprawczości (134)
- Dobrze się spisać (139)
- Level okazał się zbyt dużym wyzwaniem (144)
- Level okazał się zbyt małym wyzwaniem (144)
- Zasady punktacji nie działają (145)
- Luki w zasadach (145)
- Nawyki żywieniowe - słodycze, słone przekąski, podjadanie (163)
- Nawyki żywieniowe - warzywa, owoce, ryby (176)
- Oszczędzanie drobnych sum pieniędzy (186)
- Gra Zmieniaczki Asi: prokrastynacja (194)
- Gra Zmieniacza Krzyśka: praca magisterska (200)
- Uważaj na przekonania (212)
- Wyznaczaj cele, korzystając z różnych narzędzi (213)
- Mów, co robisz (213)
- Mów, dlaczego to robisz (214)
- Napisz list z przyszłości (214)
- Zrób audyt (215)
- Zrób przegląd (215)
- Dbaj o powtarzalność (216)
- Szukaj zaplecza (216)
- Unikaj chóru maruderów (217)
- Wykryj wspólników (217)
- Matematyka, głupcze! (218)
- Korzystaj z podpowiedzi (218)
- Unikaj pokus (219)
- Rób bilans (219)
- Zarzucaj kotwicę (220)
- Zjedz kanapkę (220)
Wprowadzenie (9)
CZĘŚĆ I. SYPIAJĄC Z WROGIEM
Rozdział 1. Pan Mózg - sprzymierzeniec czy sabotażysta? Skąd biorą się trudności we wprowadzaniu zmian (19)
Rozdział 2. Tajemnica silnej woli (29)
Rozdział 3. Przełączeni na autopilota, czyli rzecz o nawykach (39)
Rozdział 4. Korzyści wynikające ze zmiany wyzwania w grę (49)
CZĘŚĆ II. PROJEKTOWANIE GRY
Rozdział 5. Określenie gry w czasie (55)
Rozdział 6. Podzielenie gry na levele (etapy) (59)
Rozdział 7. Gra liniowa i nieliniowa (65)
Rozdział 8. Prowadzenie tabeli wyników (67)
Rozdział 9. Informacja zwrotna i poczucie kontroli (73)
Rozdział 10. Odwoływanie się do wartości (75)
Rozdział 11. Jasny cel i przejrzyste zasady gry (87)
Rozdział 12. Cel mieszczący się w ramach możliwości (91)
Rozdział 13. Czym są zasady gry? (95)
Rozdział 14. Jak stworzyć dobre zasady gry? (97)
Rozdział 15. Punktacja (99)
Rozdział 16. Nagrody (109)
Rozdział 17. Akceptacja zasad gry (133)
Rozdział 18. Modyfikacja reguł gry w trakcie rozgrywki (143)
Rozdział 19. Admin (147)
Rozdział 20. Rywalizacja - ze sobą czy z innymi? (149)
Rozdział 21. Wersja demo (153)
Rozdział 22. Fabuła (155)
Rozdział 23. Dziennik pokładowy (159)
CZĘŚĆ III. PRZYKŁADY GIER
Rozdział 24. Przykłady gier rozegranych przez Naczelnego Zmieniacza (163)
Rozdział 25. Przykłady gier rozegranych przez Zmieniaczy (193)
CZĘŚĆ IV. PROTIPY, CZYLI DOBRE RADY CIOCI JADZI
Odznaki (221)
Posłowie (223)
Dzieki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
W przypadku usługi "Druk na żądanie" termin dostarczenia przesyłki może obejmować także czas potrzebny na dodruk (do 10 dni roboczych)
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep[at]helion.pl.


Oceny i opinie klientów (18)
(13)
(4)
(0)
(1)
(0)
(0)
6 oceniona przez:
Dorota, 2016-04-28
6 oceniona przez:
Agnieszka Hop, 2016-02-29
6 oceniona przez:
2016-02-09
6 oceniona przez:
2016-02-09
6 oceniona przez:
Agata, 2019-01-08
6 oceniona przez:
Ola, Freelancer 2017-11-05
6 oceniona przez:
Dorota Malinowska, 2017-11-16
6 oceniona przez:
Ola, 2017-05-09
6 oceniona przez:
2020-07-16
6 oceniona przez:
2016-02-07
6 oceniona przez:
2019-01-13
6 oceniona przez:
2016-04-28
6 oceniona przez:
Arkadiusz Włodarczyk, www.przelambariere.pl, 2019-01-08
5 oceniona przez:
2016-06-02
5 oceniona przez:
2016-06-25
5 oceniona przez:
2016-04-30
5 oceniona przez:
Agnieszka Albińska, ekonomista 2016-04-28
3 oceniona przez:
2021-01-03
więcej opinii