Finanse dla menedżerów (ebook)(audiobook)(audiobook)

Okładka książki Finanse dla menedżerów
Okładka książki Finanse dla menedżerów

Tył okładki książki Finanse dla menedżerów

Wydawnictwo:
Onepress
Ocena:
Druk:
oprawa miękka

O pieniądzach w firmie bez niedomówień


Podobno dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach. Możliwe. Menedżerowie-dżentelmeni rozmawiają, ponieważ muszą. Co więcej - rozmyślają, planują, prognozują, obliczają i wyciągają finansowe wnioski na przyszłość dla swoich firm. Nawet jeśli mają do pomocy dział księgowy, finansowy i controlling na dodatek, i tak zwykle całość ekonomicznej odpowiedzialności spada na nich. Dlatego na stanowisku zarządczym w przedsiębiorstwie nie da się pracować bez znajomości zagadnień ze świata finansów. Ważne, by menedżer dobrze zrozumiał podstawowe zasady funkcjonowania w tym świecie, zanim podejmie jakiekolwiek kluczowe dla firmy decyzje.

Autorzy niniejszej książki napisali ją z myślą o właścicielach firm, dyrektorach, kierownikach i innych osobach z nieekonomicznych działów przedsiębiorstw, dla których poznanie od kuchni niuansów tej dziedziny jest konieczne do skutecznego wywiązywania się ze swoich obowiązków. W przystępny sposób tłumaczą, czym są produkty bankowe i jak wyliczać ich koszty. Wyjaśniają zasady rządzące rachunkowością - zyskami, kosztami, wydatkami, dochodami i amortyzacją. Objaśniają metodologię zarządzania finansami i sposoby ich kontrolowania. Sporo miejsca poświęcają ryzyku: jak je szacować, rozpoznawać, jak postępować, gdy wiadomo, że jest ono spore. Wprowadzają wreszcie Czytelnika na giełdę, traktując ją zarówno jako źródło szans (pozyskiwanie kapitału), jak i zagrożeń (dodatkowe obowiązki dla przedsiębiorstwa, ryzyko krachu).
 

Maciej Skudlik - czynny doradca biznesowy, wykładowca, autor książek Podstawy finansów i rachunkowości. Podręcznik dla menedżerów oraz Międzynarodowe standardy rachunkowości. Praktyczne zastosowanie w biznesie. Ekspert w dziedzinie analiz ekonomicznych, wycen przedsiębiorstw oraz standardów rachunkowości, autor programów do analizy procesów ekonomicznych w przedsiębiorstwie, działających w Excelu. Współautor bloga Blogoryzyku.blogspot.com.

Dariusz Michalski - ekspert w dziedzinie kontroli zarządzania, z uwzględnieniem controllingu, business controllingu i controllingu strategicznego, reengineeringu i optymalizacji wyników ekonomicznych funkcjonowania przedsiębiorstw. Zajmuje się praktycznymi i naukowymi aspektami zarządzania ryzykiem oraz controllingu ryzyka. Koncentruje się głównie na zagadnieniach występowania ryzyka na rynkach towarowych oraz możliwościach jego identyfikacji, szacowania i zabezpieczania. Autor wielu publikacji, trener, współautor bloga Blogoryzyku.blogspot.com.

Zamknij

Wybierz metodę płatności