ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Coaching kariery (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Angelika Śniegocka
Coaching kariery Angelika Śniegocka - okładka książki

Coaching kariery Angelika Śniegocka - okładka książki

Coaching kariery Angelika Śniegocka - okładka audiobooka MP3

Coaching kariery Angelika Śniegocka - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Złote Myśli
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
224
Druk:
oprawa miękka

 TWÓJ KOD RABATOWY NA WERSJĘ EBOOK NA 50% WAŻNY DO 23.59 16.04: G95H2JDPFN5E

"Zacznij TO czytać,  a... skończysz
w ciekawej i dobrze płatnej pracy"

Proszę Cię, podnieś teraz prawą rękę i powtarzaj za mną:

Przyrzekam, że wiedzę, którą zdobędę za chwilę, wykorzystam jedynie do zdobycia naprawdę dobrej pracy, która da mi nie tylko pieniądze, ale i satysfakcję, oraz zapewni rozwój w ramach wybranej ścieżki kariery zawodowej.

Już, opuść rękę.

Dlaczego zależy mi na Twoim przyrzeczeniu?

To proste. Za chwilę dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz do zdobycia naprawdę dobrej pracy
i chcę mieć pewność, że nigdy nie będziesz przeklinać mnie ani tej chwili.

Czego się obawiam?

Że dzięki tym poradom zbyt łatwo możesz zdobyć pracę. I jeśli w ten sposób załatwisz sobie taką, która będzie Cię męczyć, zamiast sprawiać radość, to na długo ugrzęźniesz w zawodowym bagnie i pewnego dnia dojdziesz do wniosku, że to wszystko przeze mnie, bo Cię namówiłem na tę książkę.

Poza tym podążanie za tymi wskazówkami tylko po to, by zdobyć pierwsze lepsze, słabo płatne zajęcie, mogłoby doprowadzić autorkę publikacji do szału, bo nie po to przygotowała ten poradnik!

Wiesz, niektórzy są tak zdesperowani, że oddaliby wiele za zdobycie jakiejkolwiek pracy. Ty też?
W sytuacji gdy ciężko zdobyć jakąkolwiek pracę, rozsądne wydaje się brać, co dają, bez wybrzydzania, bo przecież potrzebujesz pieniędzy, tak?

Ale to już Ciebie nie dotyczy!

Skąd ta pewność?

Jestem cwany i mam nad Tobą przewagę (ale jeszcze tylko przez chwilę). Bo kilkakrotnie przeczytałem nową książkę Angeliki Śniegockiej, w której ujawnia ona:

"niepisane zasady, jakimi rządzi się proces rekrutacji"

Jestem podekscytowany możliwością podzielenia się z Tobą pewnym przełomowym odkryciem, jakiego dokonałem, czytając tę książkę.

Nie wiem, czego spodziewasz się po poradniku pisanym przez zawodowego doradcę w sprawach kariery. Może faktycznie chcesz tylko zdobyć szybko jakąkolwiek pracę? Możliwe jednak, że zależy Ci na czymś więcej, bo chcesz wreszcie świadomie pokierować swoją karierą?

Jakikolwiek cel Ci przyświeca, w tej publikacji odkryjesz wszystko, czego potrzebujesz. Autorka naprawdę dołożyła starań, by osobiście przeprowadzić Cię przez cały proces poszukiwania pracy.

Niebanalne porady

Gdy piszę cały proces, to nie mam na myśli banalnych porad typu najlepsze szablony CV czy jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną. Może Cię to zaskoczy, że pani Angelika zaczyna od czegoś zupełnie innego. I pokazuje, jak na poważnie zabrać się do znalezienia pracy.

Nie widziałem jeszcze poradnika, w którym doczytasz o najdrobniejszych szczegółach: zabiera Cię on
w podróż od miejsca, w którym jesteś, aż do szczęśliwego zakończenia - wiesz jakiego?

Brzmi to bardzo górnolotnie i pewnie będą osoby, które będą w to powątpiewały. Ale z mojej perspektywy tak to wygląda i nic na to nie poradzę.

Pozwolisz, że Ci to udowodnię?

Dziękuję.

Oto co znajdziesz w tej książce:

 • Odkryjesz dwa elementarne składniki sukcesu osoby, która zawsze znajdzie pracę. Bez tego nie ma co zaczynać poszukiwań i tylko przypadkiem możesz znaleźć jakieś zajęcie.
 • Nauczysz się zupełnie nowego sposobu patrzenia na siebie i swoje możliwości, dzięki czemu na rynku pracy staniesz się gorącym i pożądanym towarem. Nie, nie jest to pewność siebie.
 • Autorka zdemaskuje 3 najbardziej zabójcze mity na temat poszukiwania pracy! Tylko po to, by pomóc Ci wreszcie przejrzeć na oczy
  i dostrzec proste fakty, dzięki czemu przestaniesz marnować swój czas i energię na złudne nadzieje i bezskuteczne działania.
 • Odkryjesz swój sposób na zrobienie kariery! Bez tego zostanie Ci tylko naśladowanie innych, co ostatecznie prowadzi do depresji.
 • Dowiesz się, co zrobić ze swoimi ograniczeniami, które do tej pory przeszkadzały Ci w zdobyciu wymarzonej pracy.
 • Zrobisz Pierwszy Krok ku lepszej pracy. Tak, ZROBISZ, bo ta książka jest przewodnikiem, prowadzącym do skutecznych działań, a nie przyjemną lekturą do poduszki. Dzięki temu natychmiast zaczniesz zbliżać się do nowej, ciekawej
  i satysfakcjonującej pracy.
 • Nauczysz się korzystać z dwóch kanałów rekrutacji. Jeden z nich jest ukryty i tylko niewiele osób zdaje sobie sprawę z jego istnienia. TO DA CI OGROMNĄ PRZEWAGĘ nad konkurencją, która jest na rynku pracy.
 • Dowiesz się, co zrobić, by to pracodawca Cię szukał i... odnalazł w morzu konkurencji.
 • Poznasz nietypowy sposób czytania ogłoszeń typu dam pracę, dzięki któremu rozszyfrujesz pracodawcę, dowiesz się, kogo naprawdę szuka i co faktycznie może Ci zaoferować. To pozwoli Ci uniknąć wielu rozczarowań.
 • Odkryjesz dobre sposoby na dbanie o wizerunek w sieci (i jego naprawę, gdy nie jest najlepszy), dzięki czemu nic nie powstrzyma pracodawcy przed zaproszeniem Cię na rozmowę kwalifikacyjną.
 • Dowiesz się WSZYSTKIEGO na temat pisania skutecznego CV. Takich porad może Ci udzielić tylko osoba z drugiej strony procesu rekrutacji. Mnóstwo szczegółów, które decydują o tym, czy rekruter zaprosi Cię na upragnioną rozmowę kwalifikacyjną.
 • Jak wysyłać CV i list motywacyjny, by dotarły do właściwej osoby, zostały przeczytane i wzbudziły zainteresowanie (zamiast trafić do kosza).
 • Poznasz 4 najważniejsze pytania, na jakie rekruter MUSI uzyskać odpowiedź, by zacząć myśleć
  o zatrudnieniu Cię. Nie domyślasz się, czego naprawdę chce się o Tobie dowiedzieć.
 • O co Ty musisz zapytać na rozmowie kwalifikacyjnej, by zrobić baaardzo pozytywne wrażenie. Zdziwisz się, ale prawie nikt tego nie robi, a potem jest płacz i zgrzytanie zębów.
 • Fakty i mity na temat rozmowy kwalifikacyjnej. To są rzeczy, z których w ogóle nie zdajesz sobie sprawy, a to właśnie one decydują o Twoim zatrudnieniu.
 • Co zrobić PO rozmowie kwalifikacyjnej, by zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy?
 • Dowiesz się w końcu, dlaczego rekruterzy odrzucają świetnych kandydatów, co pozwoli Ci uniknąć ich błędów.
 • I wiele, wiele szczegółowo opracowanych, przydatnych informacji!

 

Książka ta jest zarówno dla tych, którzy dopiero startują na rynku pracy i nie do końca wiedzą, jak sobie z tym poradzić, jak i dla tych, którzy na tym rynku są od dłuższego czasu i czują, że potrzebują zmiany, oraz tych, którzy teraz kochają swoją pracę i myślą, że to ta jedyna. Rynek pracy w Polsce jest dużo bardziej dynamiczny

i nowoczesny niż kilka lat temu, ta książka jest również dla tych, którzy są tego rynku ciekawi.

Autorka w sposób przejrzysty i dynamiczny wskaże Ci, jak ważne jest to, by spełniać marzenia, a nie tylko marzyć; że nic nie jest dziełem przypadku, a wynikiem realizacji precyzyjnego planu i jasno określonych celów. Momentami pozbawi Cię złudzeń, ale finalnie pomoże Ci poznać siebie i odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Podsumowując, napiszę: "Czytaj

i wdrażaj!".

Joanna Waszka

Intrygujące podejście do tematu, niestety obce kandydatom. Ciekawie, przystępnie

i z polotem. Szczerze aż do bólu, a motywująco do działania. Przeczytaj i korzystając ze wskazówek, zbuduj swoją markę na rynku pracy i odnieś sukces. Teraz czas na Twój krok.

Magda Majewska 

W dniu kiedy otrzymałam książkę, jednym tchem przeczytałam kilkadziesiąt stron. Muszę przyznać, że ten pierwszy fragment zmusił mnie do rozmyślania na temat życia zawodowego... do elastycznego myślenia o rynku pracy, i wskazał potrzebę planowania ścieżki zawodowej. Bardzo mi się podoba sposób, w jaki jest napisana - tak jakbym rozmawiała z przyjaciółką, która krok po kroku tłumaczy mi, jak działa rynek pracy, jakie są najczęstsze błędy i zmusza do myślenia, jak je poprawić! To taki prywatny coaching zawodowy z dostawą do domu:).

Elżbieta Piórkowska


Wreszcie dobra pozycja dla osób świadomie budujących swoją karierę. Napisana przez praktyka i dla praktykow. Napisana jak poradnik, a nie encyklopedia. Książka uniwersalna, przydatna na każdym szczeblu kariery. Po przeczytaniu zapewne wpadniesz w zadumę: gdzie jestem, a gdzie móglbym być? Dowiesz się, że droga do sukcesu zależy tylko od Ciebie i wcale nie jest trudna. Lektura absolutnie obowiązkowa dla poszukiwaczy sukcesu.

Dawid Koryl

To kolejna książka Angeliki Śniegockiej, którą czyta się szybko, przyjemnie, ale przede wszystkim
z zapartym tchem. Bo chociaż to nie literatura piękna, publikacja "Coaching kariery" to właśnie najciekawsza opowieść, którą każdy z nas chce przeczytać - opowieść o nas samych.

Autorka pisze o tym, jak świadomie budować swoją ścieżkę kariery - od poszukiwania pracy aż do  rozmowy kwalifikacyjnej. Pierwsza część publikacji to prawdziwy coaching - autorka uświadamia czytelnikom, że każdy może zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Pisze o tym, co nas motywuje, jak zbudować swój plan kariery oraz jak zrobić ten pierwszy krok, by ten plan zacząć realizować. W kolejnej części autorka prowadzi nas przez proces rekrutacji: od przygotowania CV do spotkania oko w oko
z rekruterem.

Przez te wszystkie strony książki słuchamy i jednocześnie odpowiadamy na pytania, tworząc unikatową opowieść o własnej ścieżce kariery. Bezcenne jest to, że autorka otwarcie mówi o błędach, jakie popełniamy, przytaczając liczne przykłady i fakty. W krótkich rozdziałach, napisanych lekkim językiem, pełnym ciepłych słów i humorystycznych anegdot, tłumaczy nam, dlaczego tak się zachowujemy i radzi, jak w przyszłości właściwie postępować czy unikać błędów.

Wybieram "Coaching kariery", ponieważ wskazówki, których udziela autorka, są praktyczne i odnoszą się do polskich realiów. Gorąco polecam!

Małgorzata Kisielewicz

Kim jest autorka "Coachingu kariery"?Angelika Śniegocka dyrektor personalny, manager
i certyfikowany coach ICC. Specjalizuje się w managerskim coachingu kariery. Laureatka ogólnopolskiego konkursu Top Manager HR 2010, organizowanego przez miesięcznik Personel Plus i Rzeczpospolitą. Od ponad 10 lat zarządza zespołami i tworzy strategie polityki personalnej
w międzynarodowych organizacjach. Publikuje artykuły na temat zarządzania w pismach takich, jak Personel i Zarządzanie, "Personel Plus", "Manager", "Benefit". Współpracuje także m.in 
z serwisami www.Pracuj.pl, www.Students.pl, www.HRnews.pl, www.BabyPrzyKawie.pl. Prowadzi autorski blog www.OdZeraDoManagera.pl, poświęcony coachingowi kariery i budowaniu kariery managera.

Zobacz, co pisze o sobie:

Chcę, żebyś wiedział, że wszystko, o czym tu piszę, jest poparte moim  doświadczeniem. Nie jest to teoria wyczytana z książek, ale wiedza, do której doszłam metodą prób i błędów, sama budując własną karierę. Nie jestem doradcą zawodowym, który uczy innych poruszania się po rynku pracy, a sam nigdy nigdzie nie pracował i nie szukał pracy. Jestem praktykiem. Zajmuję obecnie stanowisko dyrektora personalnego w międzynarodowej korporacji i jest to dowód na to, że wiedza, którą będę się tutaj z Tobą dzielić, została zweryfikowana przez rynek pracy i działa w praktyce!

Od chwili pierwszego awansu cały czas piastuję kierownicze stanowiska, zmieniając pracę średnio co dwa lata i konsekwentnie poszerzając swój zakres odpowiedzialności.  Jednak dopiero wówczas, gdy sama zastosowałam wskazówki, których udzielam w tej książce, moja kariera zaczęła dynamicznie się rozwijać, a dochody wzrosły kilkakrotnie. Był to bardzo istotny zwrot w moim życiorysie. To właśnie zmiana w patrzeniu na karierę pozwoliła mi odnieść sukces.Angelika Śniegocka, autorka "Coachingu kariery"

O autorze książki

Angelika Śniegocka

Angelika Śniegocka — absolwentka prawa, studiów Executive MBA, pierwszej w Polsce Rocznej Szkoły Negocjacji, Szkoły Facylitatorów i trzech kierunków studiów podyplomowych. Zajmuje stanowisko dyrektora personalnego w międzynarodowej korporacji. Jest coachem certyfikowanym przez International Coaching Community. Od 10 lat prowadzi konsultacje z budowania kariery dla pracowników korporacji. Więcej o autorce znajdziesz na stronach: www.RozmowaRekrutacyjna.pl, www.OdZeraDoManagera.pl.

Zamknij

Wybierz metodę płatności