ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Bankowość Podręcznik akademicki (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Okładka książki/ebooka Bankowość Podręcznik akademicki

Okładka książki Bankowość Podręcznik akademicki

Okładka książki Bankowość Podręcznik akademicki

Okładka książki Bankowość Podręcznik akademicki

Wydawnictwo:
Poltext
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
948
Druk:
oprawa twarda

Bankowość. Podręcznik akademicki" jest dziełem pracowników naukowych Katedry Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przedstawia całokształt problemów związanych z funkcjonowaniem nowoczesnych banków w gospodarce rynkowej. Obejmuje wiadomości zarówno o warunkach, w których działają banki komercyjne, jak i o zarządzaniu bankiem (bank management). Uwzględnia specyfikę rozwoju bankowości w Polsce, a także nowe rozwiązania stosowane w krajach wysoko rozwiniętych (m.in. instrumenty pochodne, wewnętrzne modele oparte na szacowaniu value at risk, bankowość elektroniczną).

Książka składa się z czterech części. W pierwszej przedmiotem analizy jest system bankowy oraz jego relacje z otoczeniem. W części drugiej omówiono operacje bankowe. Część trzecia poświęcona jest zagadnieniom organizacji i zarządzania bankiem komercyjnym, czwarta - obszernie prezentuje tematykę zarządzania ryzykiem. Na zakończenie podano obszerną bibliografię publikacji związanych z poruszaną w podręczniku problematyką oraz indeks rzeczowy, który ułatwi Czytelnikom wyszukiwanie głównych pojęć i terminów.

Podręcznik adresowany jest do wszystkich, którzy chcą pogłębiać wiedzę o przedsiębiorstwie bankowym, a zwłaszcza pracowników banków oraz studentów uczelni ekonomicznych.

Zamknij

Wybierz metodę płatności