Facebook
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Konkurs! 3 egzemplarze książki "Matrioszka Rosja i Jastrząb"

TOP tytuł w super cenie » 50% taniejDrodzy Czytelnicy!

Zapraszamy do konkursu!

Z okazji niedawnej premiery książki Macieja Jastrzębskiego "Matrioszka Rosja i Jastrząb" mamy dla Was konkurs. W ramach nagrody rozdamy 3 egzemplarze książki z autografem!

Co trzeba zrobić, aby wygrać?

Wystarczy przesłać nam pytanie, jakie najbardziej chciałbyś zadać autorowi książki. Na trzy wybrane pytania autor książki udzieli odpowiedzi, które następnie zostaną opublikowane pod tym wpisem.


Odpowiedzi przesyłajcie na maila: konkurs@onepress.pl.

Na odpowiedzi czekamy do 04.07. do godziny 23:59.

Wyniki konkursu podamy do 12.07. do godziny 17:00.

Zwycięzcy zostaną wybrani subiektywnie i powiadomieni o wygranej mailowo.


Pamiętaj o pozostawieniu e-maila kontaktowego!
Zgodnie z zapowiedzią, publikujemy zwycięskie pytania oraz odpowiedzi, których udzielił autor książki "Matrioszka Rosja i Jastrząb":


1. Agnieszka:

Rosyjskie kobiety nie trzymają w domu hoi, bo to odpędza mężczyzn, noszą za to przypięte do ubrań agrafki, aby przyciągnąć do siebie tego jednego, wybranego; i nawet najbogatsi właściciele drogich aut skrapiają je krwią samodzielnie "wyhodowanych" kur, bo to chroni auto od złodziei. Zatem: z jakim najbardziej absurdalnym (albo zaskakującym) przesądem, rozpowszechnionym wśród Rosjan, pan się spotkał?

MJ:

Nie spotykałem się z innymi przesądami niż te, które znamy również w Polsce. Przechodzenie pod drabinką przynosi pecha, tak samo jak czarny kot czy podawanie sobie ręki przez próg. Siadanie na rogu stołu wróży starokawalerstwo, a przed podróżą dobrze jest przysiąść, choćby na walizce aby zapewnić sobie powodzenie w drodze. Na wsi wciąż jeszcze praktykuje się ubieranie noworodka koszulę ojca, aby zapewnić dziecku ojcowską miłość. Małżonków w trakcie ślubu opasa się skrawkiem materiału, aby ich związek był nierozerwalny idt… W każdej kulturze są inne przesądy i zwyczaje. Najczęściej ich źródłem są wierzenia pogańskie.


2. Joanna:

Wyznawca prawosławia, który często nadużywa alkoholu, a zawodowo zajmuje się rozbojem, przemytem bądź handlem na bazarku, gruboskórny i zarozumiały nacjonalista, jednocześnie otwarty i gościnny kompan do kieliszka - oto typowy Rosjanin w oczach Polaka. Dlaczego taki stereotyp Rosjanina funkcjonuje w polskim społeczeństwie i czy odbiega od rzeczywistego obrazu obywatela tego kraju?

MJ:

Nie spotkałem się z takimi stereotypami Rosjan. Więc nie odniosę się do nich. Na pewno Rosjan kojarzymy z gościnnością, i tacy rzeczywiście są. Czy nadużywają alkoholu ? Zapewne tak, jak każda inna nacja. Wystarczy, że przyjrzymy się sami sobie. Czas przemytników i rekietierów już minął. Bandytów można spotkać w każdym kraju. O tym, że kojarzymy Rosjan z gruboskórnym nacjonalizmem także nie słyszałem. Nacjonaliści są, ale nie sądzę żeby wpływali na obraz przeciętnego Rosjanina.


3. Ewa:

Czy sztuka Arbatu i Borysa Anatolijewicza to składowe największej matrioszki Moskwy? Czy można w ich zwierciadle ujrzeć prawdziwą Moskwę?

MJ:

Zapewne można. Tym bardziej, że i historia, i współczesność czynią Arbat miejscem pełnym wdzięku, tajemniczym a zarazem otwartym na każdego i dla każdego. Moskwa rzeczywiście może pretendować do miana największej matrioszki. Jest przecież wizytówką całej Rosji. Jedni twierdzą, że ze względu na wysoki, w porównaniu do innych miast, poziom życia Moskwa jest bytem odrębnym. Znamy powiedzenie, że Moskwa to nie Rosja. Ja sądzę, że Moskwa jest po prostu Rosją w pigułce.
REGULAMIN KONKURSU


1. W konkursie może wziąć udział każdy, kto w dniach 2 do 4 lipca, do godz. 23:59 wyśle maila z odpowiedzią wraz ze swoim adresem e-mailowym na adres: konkurs@onepress.pl

2. Odpowiedzi można nadsyłać do 4.07.2013 do godziny 23:59. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną odpowiedź, pod uwagę będzie brany pierwszy wpis.

3. Zwycięzcy zostaną wybrani spośród uczestników Konkursu, którzy wysłali maila z odpowiedzią na adres konkurs@onepress.pl oraz podali adres e-mail na który zostanie wysłany mail z powiadomieniem o wygranej.

4. Opinia musi zawierać adres email, brak adresu powoduje wykluczenie z konkursu.

5. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej do 12.07.2013 drogą emailową. Zwycięzca wygrywa jeden z trzech egzemplarzy konkursowych książki "Matrioszka Rosja i Jastrząb".

6. Zwycięska praca zostanie wybrana subiektywnie przez zespół GW Helion.

7. Uczestnik Konkursu wysyłając odpowiedź wyraża zgodę na opublikowanie jego odpowiedzi przez GW Helion.

8. Nagrody: 3 egzamplarze książki "Matrioszka Rosja i Jastrząb" zostaną wysłane drogą pocztową w terminie 14 dni od dnia uzyskania przez Organizatora adresu doręczenia nagrody.