Księgarnia Onepress - literatura biznesowa, książki klasy business

ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Helion News -- czerwiec 2004

TOP tytuł w super cenie » 50% taniej

Rynek wydawniczy 2003 wg „Rzeczypospolitej” – awans Helionu o 5 pozycji!

Łukasz Gołębiewski w dzienniku „Rzeczpospolita” opublikował coroczny ranking największych polskich wydawców literatury. Ranking, przygotowany na podstawie ankiet rozsyłanych do 200 największych firm w branży, prezentuje 100 wydawnictw osiągających największe przychody ze sprzedaży książek.

Pomimo ogólnego spadku produkcji w całym sektorze, w ubiegłym roku Helion wprowadził na rynek o 13% więcej nowości wydawniczych niż w 2002 roku. Podobna tendencja miała miejsce w dynamice przychodów. W ujęciu procentowym wzrost obrotów wydawnictwa Helion był 40-krotnie wyższy niż ogólny wzrost rynku książki (ogólna wartość sprzedaży książek w 2003 roku wzrosła o 0,5%, do poziomu 2,09 mld zł). Tak dobre wyniki działalności pozwoliły wydawnictwu awansować o 5 pozycji w rankingu. W 2003 roku Helion z 16,8 mln zł przychodu został sklasyfikowany na 29. pozycji pośród 100 największych firm wydawniczych. 

Wyniki Helionu w 2003 roku są w dużym stopniu zasługą Państwa. Zauważony przez „Rzeczpospolitą” wzrost sprzedaży książek informatycznych to nie tylko efekt polityki wydawniczej Helionu i wzrastającego popytu na poradniki komputerowe. To przede wszystkim wynik bardzo intensywnej pracy naszych partnerów handlowych. Trzymamy kciuki za dalszy wzrost rynku, licząc na równie udaną współpracę z Państwem w bieżącym roku. Jej efekt decyduje o Państwa i naszym powodzeniu.

Pracownicy Wydawnictwa Helion


Nowy sposób wyszukiwania książek w helion.pl

Teraz planowanie oferty Państwa księgarni może być jeszcze łatwiejsze. Od kilku dni na helion.pl można skorzystać z nowego sposobu wyszukiwania książek Na skróty”. Na stronie https://helion.pl/naskroty stworzyliśmy alfabetyczny spis działów tematycznych książek informatycznych Helionu. Książki są posegregowane według nazw programów, języków programowania, zagadnień informatyki. Dodatkowo w każdym dziale została umieszczona lista najlepiej sprzedających się książek w danej kategorii. Bez większego problemu znajdą więc Państwo wykaz wszystkich dostępnych publikacji z danego tematu, a wśród nich te najpopularniejsze i najbardziej cenione przez klientów.