Recenzje

 1. Psychologia Zmiany - najskuteczniejsze narzędzia pracy z ludzkimi emocjami, zachowaniami i myśleniem

  Zawiera najskuteczniejsze techniki pracy z ludzkim myśleniem, zachowaniem, które są połączeniem sposobów wykorzystywanych podczas terapii czy coachingu. 

  „Psychologia zmiany” zawiera przede wszystkim określenie roli people helpera. Według Mateusza Grzesiaka może to być psycholog, terapeuta, osoba interesująca się psychologią, menedżer.... każdy, kogo interesuje psychologia zmiany opierająca się na modyfikacji sposobu myślenia i postępowania. Dla autora poradnika najważniejsze jest czerpanie z wielu źródeł wiedzy, z różnych dyscyplin. Wiele z nich pomaga diagnozować problemy, motywuje, zmienia przekonania. 

  Tak naprawdę książek proponujących wewnętrzną zmianę jest bardzo wiele. „Psychologia zmiany” jest niestety jedną z nich. Mateusz Grzesiak proponuje wzorce oparte na wielu źródłach, pojawia się jednak odczucie, że jest to bardziej zapis przemyśleń mówcy motywacyjnego niż trenera. Niestety Mateusz Grzesiak pomimo wielu swoich osiągnięć nie jest certyfikowany przez organizacje coachów w Polsce, zatem książkę można odbierać jako zapis poglądów, a nie przykładowe metody diagnozowania i rozwiązywania problemów. 

  Ponadto w odniesieniu do ostatnich kontrowersji wokół Mateusza Grzesiaka, szczególnie dotyczących braku stałych poglądów w głoszonych tezach niestety nie polecam „Psychologii zmiany” jako jedynego i właściwego źródła. 

  portal dlaLejdis.pl, Sylwia Wasin; 2017-02-09

 2. Koszmar Morfeusza

  Nie każda miłość kończy się happy end'em, kwiatkami, serduszkami, czy pluszowymi misiami. Nie każde uczucie jest usłane czerwonymi płatkami róż. Nie w każdej bajce książę przyjeżdża na białym rumaku... ewentualnie  we własnej limuzynie.
   

  Od kiedy Cassandra poznała nieziemsko przystojnego Adama jej życie wywróciło się do góry nogami i zrobiło podwójne salto. Wreszcie spełniły się jej wszystkie marzenia, wreszcie jej sny stały się rzeczywistością. Namacalne stały się plany na wspólną, szczęśliwą przyszłość, która jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Zamieszkała z mężczyzną swojego życia, ma prace marzeń, w której się spełnia, zaczyna nowe życie w Miami i przede wszystkim ma też szczerego i oddanego przyjaciela. 


  Czy można chcieć czegoś więcej? 


   


  I wszystko byłoby piękne gdyby nie fakt, że jej wyśniony mężczyzna jest naznaczony śmiertelną relacją z mafią. A ludzie tego typu nie odpuszczają, nie zapominają, nie wybaczają... Adam uczestniczy w grze, w której zasady są bardzo proste, w której nie ma miejsca na rodzinę, życie prywatne, na miłość. Nie ma miejsca dla Cassandry.


  Tylko co zrobić kiedy namiętność, pożądanie i miłość są silniejsze niż prawa mafii? 


   


  Potajemne spotkania niestety nie rozwiążą tego problemu, są niewystarczalne dla dwojga pragnących siebie wzajemnie ludzi. Ostrzeżenia ze strony mafii to również zbyt słaby argument aby zniechęcić kochanków do siebie. Cassandra zdecyduje się na bardziej zdeterminowane kroki aby uwolnić ukochanego, aby wygrać miłość swojego życia.


  Tylko czy nie sparzy się jak ćma lecąca do światła? Ile jest w stanie wytrzymać w imię miłości do Adama? A może zrezygnuje z tej destrukcyjnej relacji? A co jeśli to ona stanie się celem mafii?


   


  Twórczość K.N. Haner poznałam podczas mojej pierwszej przygody z Morfeuszem czytając "Sny Morfeusza". Zazwyczaj to pierwszy tom ma miano tego lepszego, bardziej porywającego, natomiast kontynuacja nie zawsze dorównuje wtedy wymaganiom czytelników. W przypadku "Koszmaru Morfeusza" możemy spokojnie przenieść się w mroczny, zmysłowy i niebezpieczny świat kochanków lawirujących w świecie mafii. Emocje, zmysłowość, adrenalina, fabuła zostały utrzymane na właściwym poziomie i sprostają wymaganiom miłośników przygód Cassandry i Adama.


   


  Język powieści jest prosty, spójny, lekki idealnie pasujący do atmosfery jaka panuje podczas czytania. Nie blokuje płynnej akcji i zaskakujących wątków. Dostosowuje się również do tych bardziej zmysłowych scen.
  Okładka po prostu hipnotyzuje i zachwyca. Nie umiem oderwać od niej wzroku!


   


  Bardzo podoba mi sie rozwinięcie osobowości i charakteru głównych bohaterów. Dopiero tutaj możemy zobaczyć w jakim świecie porusza się Adam, jak silna jest Cassandra. Dwa barwne ptaki, które niejednokrotnie zaskakują swoimi najsilniejszymi cechami, determinacją, uporem, miłością i naiwnością. Nie brakuje im również zmysłowości. 


  Adam zaskoczy nas chyba najbardziej. Jednak Cassandra również nie jest monotematyczną postacią. Ona również niejednokrotnie wystraszy nas do granic możliwości.


   


  Fabuła bardzo szybko rozwija się wraz z kolejnymi stronami. Delikatny początek nie zapowiada wkroczenia w mroczny świat, pełnego niebezpieczeństwa i adrenaliny. Jestem przekonana, że nikt nie jest przygotowany na to co serwuje nam "Koszmar Morfeusza" (przynajmniej ja nie byłam).


   


  Wkraczając w świat Morfeusza tym razem musimy przyzwyczaić się do obecności towarzyszącej nam adrenaliny, napięcia i szybszego bicia serca. Musimy zaakceptować fakt, że nie będziemy mieli czasu na złapanie oddechu, na pozbieranie myśli, na złapanie dystansu. Przesiąkniemy emocjami, namiętnością, strachem, zrezygnowaniem. Zaprzyjaźnimy się z niebezpieczeństwem. Odwaga będzie się mieszać z głupotą, a wszystko to w imię miłości.


   


  Nie spodziewałam się tylu emocji, ale przede wszystkim nie spodziewałam się emocji tak mocnego kalibru. Zaskoczył mnie tak mroczny, zmysłowy i hipnotyzujący klimat. Oczarowały mnie świetnie przedstawione sylwetki bohaterów. 


  Mam za sobą wiele romansów, których fabuła w jakiś sposób się zazębia, powiela. Tutaj tego nie znajdziemy. Tutaj spotykamy się z czymś zupełnie nowym, niespotykanym, nieprzewidzianym. Tutaj wszystko jest możliwe. Tylko czy masz odwagę aby wkroczyć w świat Morfeusza ponownie?


   


  Książkę oceniam na pięć mioteł.

  Urszula Wesołowska, Urszula Wesołowska; 2017-01-26

 3. Narzędzia Google dla e-commerce

  „Narzędzia Google dla e-commerce” jest to książka autorstwa Krzysztofa Marca, która pomoże początkującym e-przedsiębiorcom oraz praktykom e-commerce w odnoszeniu lepszych wyników w sieci. Autor pozwala lepiej zrozumieć mechanizmy kierujące wyszukiwaniami Google, jak również, jak w skuteczniejszy sposób trafiać do większej rzeszy odbiorców. E-przedsiębiorcy, którzy nie potrafią w umiejętny sposób korzystać z narzędzi typu Google Adwords czy Google Analytics, po prostu są niewidoczni w sieci. Lektura tej książki pomoże początkującym praktykom e-commerce w odnoszeniu pierwszych, spektakularnych sukcesów.

  Widoczność w wyszukiwarce zależy od wielu czynników i trików, które mogą pomóc nam skutecznie współpracować z Google. Umiejętne stosowanie Google Search Console umożliwi szybsze znajdowanie interesujących nas fraz oraz pomoże skuteczniej docierać do potencjalnych klientów, jak i efektywniej monitorować ich zachowania w sieci. Stosowanie się do porad zawartych w niniejszej książce poprawi pozycję naszej witryny w wynikach wyszukiwania Google. Planowanie i prowadzenie własnej witryn, dzięki tym poradom, może stać się dużo łatwiejsze i efektywniejsze.

  Autor niniejszej publikacji opisuje sposoby i techniki, dzięki którym będziemy mogli zbudować własną, skrojoną pod indywidualne potrzeby kampanię reklamową AdWords. Krzysztof Marzec opisuje również, w jaki sposób mierzyć efekty tej kampanii, aby skuteczniej ją wykorzystać. Optymalizacja SEO również jest istotną kwestią w życiu e-przedsiębiorcy i dlatego również te zagadnienia zostały poruszone w publikacji. Zakończywszy lekturę książki będziemy potrafili tworzyć bardziej skuteczne strategie e-commerce i optymalizować działania w zakresie rozbudowanej analityki wyników Google.

  Narzędzia Google są niezwykle istotne w dziedzinie e-commerce, dlatego lektura tej książki może przynieść sporo nowych pomysłów i rozwiązań dla e-przedsiębiory. Krzysztof Marzec podaje zwięzłe i klarowne rozwiązania, które w szybki i efektywny sposób mogą pomóc nam w prowadzeniu swoich witryn internetowych. Pozycja ta jest godna uwagi w szczególności dla osób zaczynających swoją przygodę z narzędziami Google. Nawet bardziej zaawansowani użytkownicy Google Adwords oraz Google Analytics powinni znaleźć tu sporo ciekawostek, które mogą poszerzyć ich wiedzę z zakresu e-commerce. Polecam.

  fantasy-bestiarium.blogspot.com, DarkLight; 2017-02-08

 4. Koszmar Morfeusza

  Wszystkie drogi Cassandry Givens prowadzą do Adama McKeya. Od chwili przypadkowego spotkania w nocnym klubie namiętny i wybuchowy związek Cass i Adama przeżywa różne fazy, ale pozostaje nierozerwalny jak samo życie. Choć oboje są świadomi zagrożeń, jakie niosą ze sobą potajemne spotkania, choć codziennie przekonują się, że niebezpieczeństwo czai się wszędzie, nie potrafią wyrzec się swoich uczuć. Słowa to za mało, gdy nawet gesty nie potrafią ukoić rozpalonych ciał.

  McKey zaczyna naginać twarde zasady obowiązujące w jego świecie, a Cassandra coraz częściej myśli nad bardziej radykalnymi krokami uwolnienia ukochanego z sideł złowrogiej organizacji. Jednak życie w ciągłym strachu odbija się na ich relacji i niemal ją niszczy. Namiętna miłość potrafi być bardzo destrukcyjna...

  Masz odwagę kolejny raz wkroczyć w świat mrocznych fantazji? Fantazji, które bardzo szybko mogą przerodzić się w prawdziwy koszmar? Przekrocz granicę między miłością i nienawiścią, gdzie życie ściera się ze śmiercią.

  K. N. Haner w swoich książkach potrafi zawładnąć swoim czytelnikiem w bardzo dobry sposób. Nie ukrywajmy, że w Koszmarze Morfeusza damy się ponieść fantazji, pożądaniu, namiętności czy rozwaleniu emocjonalnemu. K.N. Haner jest dilerką emocji, i to jest pewne. Dlatego, gdy sięgałam po jej twórczość, byłam przygotowana na składanie swoich kawałeczków po skończeniu książki.

  Dlatego przede wszystkim się cieszę, że mogę być ambasadorką tej książki. I powiem wam w tajemnicy, że nie mogę się doczekać trzeciej części !

  A więc jeśli nie boisz się książki z odważnymi scenami, rozwalenia emocjonalnego, które z pewnością nastąpi to Koszmar Morfeusza jest dla Ciebie.

  Daj się ponieść fantazji oraz emocją i sięgnij po Koszmar Morfeusza z Pewnością nie pożałujesz.

  A ja jestem ciekawa, kiedy się pozbieram po tak dobrej książce. 

  zaczytanaksiazholiczka.blogspot.com, Claudia Sobańska; 2017-02-03

 5. Nakarm swoje synapsy! Zadania poprawiające sprawność umysłową

  Czy chcecie nakarmić swoje synapsy? Zobaczcie w takim razie, co na temat publikacji autorstwa Pauliny Mechło i Pauliny Polek pisze wydawca: „Ćwiczenia umysłowe to jedna z najprzyjemniejszych, najzabawniejszych i najbardziej relaksujących form wypoczynku. Można je robić wszędzie i zawsze - wystarczy kilka minut skupienia, książka z zadaniami oraz ołówek. To nie egzamin, możesz bez stresu i negatywnych emocji zrobić coś dla siebie, a efekty w miarę regularnego mierzenia się z łamigłówkami przechodzą najśmielsze oczekiwania. Nie do wiary, jak szybko i trwale poprawia się spostrzegawczość, logiczne rozumowanie, zdolność do wyciągania poprawnych wniosków... Co więcej, zagadki i zadania wciągają, pozwalają oderwać się od problemów dnia codziennego i zajrzeć do świata czystej abstrakcji. Ta książka zawiera ponad sto zadań przeznaczonych dla osób dorosłych. Znajdziesz w niej ćwiczenia matematyczne, logiczne, pamięciowe, a także związane z porównywaniem i wyszukiwaniem podobieństw. Będziesz wymyślać wyrazy, odgadywać długość linii, szacować różne wielkości i uzupełniać tabliczkę mnożenia. Przypomnij sobie, jak wiele radości rozwiązywanie łamigłówek sprawia dzieciom - i odnajdź w sobie tę samą radość!”
   
  Autorki książki to psycholożki, które zajmują się treningami usprawniającymi intelekt. Postanowiły oddać w ręce czytelników publikację, za pomocą której czytelnicy mogą popracować nad swoimi szarymi komórkami. Zaproponowały ponad 100 ćwiczeń. Jak poszło mi z ich wykonaniem?
   
  Lubię tego typu publikacje. Swoje lata mam i muszę ćwiczyć pamięć. Czy moje synapsy zostały nakarmione? Tak, chociaż muszę przyznać, że w pewnym momencie poczułam się nieco zmęczona wykonywaniem ćwiczeń. Raczej nie polecam robienia ich ciągiem. Można wtedy szybko się znudzić. Jest kilka rodzajów zadań. Musimy na przykład w jak najkrótszym czasie znaleźć daną cyfrę, a swój wynik zapisać albo połączyć ze sobą wyniki działań. Tu miałam nieco problemu. Myliłam się i mieniło mi się w oczach od ilości kresek. Na szczęście wypracowałam sobie inny sposób. Do części z nich znajdują się na końcu rozwiązania. Szkoda, że nie do wszystkich. Nie to, że robiłam zadania, obracając kartki, ale dobrze byłoby wiedzieć, czy dobrze się je wykonało. Z drugiej strony jednak człowiek wiedząc, że z tyłu ma rozwiązanie, czasem niezbyt się stara, więc może w sumie lepiej, że go nie było.
   
  Typy zadań się powtarzają. Nie są pogrupowane według konkretnych typów, tylko przeplatają się ze sobą. Ich wykonywanie najlepiej podzielić na kilka, nazwijmy to sesji. W przeciwnym wypadku można się nieco zniechęcić do dalszego działania. Tak było w moim przypadku. W pewnym momencie po prostu miałam przesyt i mój mózg zaczął się przepalać. Potrzebowałam trochę odpoczynku. Nie mówię tego po to, byście pomyśleli, że to niewarta uwagi publikacja. Nic z tych rzeczy. Ale lepiej dawkować sobie wykonywanie tych zadań. Wtedy jest większa frajda.
   
  Komu mogę polecić tę książkę? Zasadniczo wszystkim. Może nie dzieciom w pierwszych klasach szkoły podstawowej, bo one mogą mieć trochę problemów z niektórymi zadaniami, ale myślę, że młodzież gimnazjalna spokojnie sobie z tym poradzi. To dobra propozycja dla osób, które mają niewiele czasu. Nad tą publikacją nie trzeba spędzić całego dnia. Można sobie ją stopniowo dawkować. Musicie sami zastanowić się, czy chcecie nakarmić swoje synapsy. Mnie ta książka dostarczyła frajdy. Mam nadzieję, że i wam przypadnie do gustu.

  Sztukater.pl, Pani M

płatności onepress.pl