Sztuka wojny biurowej

Sztuka wojny biurowej

Autor: Simon Drake

Stron: 184
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Onepress

Czy masz sprawdzoną metodę na wyścig biurowych szczurów?

 • Wierzysz, że wrodzony wdzięk uchroni Cię przed podstępną grą wewnątrz firmy?
 • Może stosujesz brutalniejsze metody obrony?
 • A gdyby tak przejść do ataku, wdrażając diablo skuteczne reguły sztuki wojny... biurowej?

Cyniczny świat biurowych wojen

Jakieś 100 tysięcy lat temu nasi protoplaści tańczyli wokół świeżo upolowanej zwierzyny, ciesząc się z kolejnego zawodowego sukcesu o prawdziwie mamucich rozmiarach. Od tego momentu minął szmat czasu, a ludzkość ewoluowała. W rezultacie zrezygnowaliśmy ze zdrowego trybu życia na łonie natury, przesiadając się do wywołujących bóle zatok, klimatyzowanych pomieszczeń biurowych. Porzuciliśmy również dotychczasowy sposób porozumiewania się, polegający na warczeniu, pomrukiwaniu i waleniu pięściami, wybierając metody bardziej neutralne, takie jak podawanie ręki i wymienianie się nieszczerymi uprzejmościami.

Jednak nasze życie od zawsze koncentrowało się i koncentruje na nieustannej walce o byt - tyle tylko, że dziś Twoja mała wojna toczy się każdego dnia w przestrzeni biurowej. Aby przetrwać i nie pozwolić się pożreć, musisz stale zdobywać i rozwijać nowe, cenne umiejętności. Tych najskuteczniejszych nie uczą w szkołach, na kursach ani w poradnikach. Może dlatego, że są one nieco barbarzyńskie, czasem bezkompromisowe... Ale skoro działają, czy nie warto ich poznać?

Bezbłędne taktyki sztuki wojny biurowej
 • Jak stale zachowywać czujność i nie dać się nikomu podejść?
 • Jak przestrzegać zasad oraz ustanawiać własne prawa i reguły?
 • Jak używać perswazji i skutecznych zasłon dymnych?
 • Jak rozpracować wrogów, przyjaciół, szefów i podwładnych?
 • Jak wykorzystać do swoich potrzeb nieformalną komunikację?

Wprowadzenie (7)

Nagroda (13)

Czas się zaciągnąć (23)

Koleżanki i koledzy (29)

Rywalizacja i konflikt (51)

Terytorium wiedzy w konflikcie biurowym (67)

Władza, czyli jak zmiażdżyć morale innych (81)

Strategia (91)

Taktyka (97)

Sztuka biurowej komunikacji (159)

Epilog: Dokąd zmierzamy? (175)

Wojna i dyskretny pokój - w biurze i biznesie
Świat urzędniczy i świat biznesu łączą podobne zasady -wzajemne podchody i toczenie walk podjazdowych, niczym w serialu Camera Cafe", skrywane jest pod maską niezbędnej dozy savoir-vivre′u.
Zacznijmy od (bitewnego) frontu, sięgając po poradnik Sztuka wojny biurowej" Simona Drake′a. Mając autora za przewodnika, podejrzyjmy, co też dzieje się po kątach klimatyzowanych pomieszczeń biurowych. Co prawda porzuciliśmy - ponoć - jaskiniowe metody, polegające na warczeniu, pomrukiwaniu i waleniu pięściami (tudzież maczugą...), ale kto wie, czy nie gorsze są te neutralne", takie jak podawanie ręki przy jednoczesnym wymienianiu się nieszczerymi uprzejmościami.
Simon Drakę zdradza nam swoją niewodną taktykę prowadzenia wojny biurowej, przy zastosowaniu której już nigdy więcej nie damy się nikomu podejść, zaczniemy ustanawiać własne prawa i reguły, nauczymy się stawiać skuteczne zasłony dymne oraz rozpracować wrogów, przyjaciół, szefowi podwładnych. Warto poświęcić tych kilka godzin na lekturę, która procentować może w dalszym zawodowym życiu.
Do tworzenia wspomnianej zasłony dymnej" przyda nam się inny poradnik Wydawnictwa Onepress - Etykieta w biznesie" Adama Jarczyńskiego.
Tu dla zachowania pokoju w kontaktach z innymi (urzędnikami, biznesmenami) otrzymujemy lekcję przydatnej kindersztuby. Opanowujemy zasady dobrych manier w pracy i właściwego zachowania na co dzień i od święta.
Dowiadujemy się, na czym polega firmowy dress codę, poznajemy reguły precedencji w biznesie, zasady korespondencji tradycyjnej, elektronicznej oraz telefonicznej, a także reguły właściwego zachowania się podczas przyjęć.
- Wszystko, co robisz, rób z klasą! -zachęca autor Adam Jarczyński. Tę klasę nie zawsze zdołaliśmy wynieść z domu, warto więc nadrobić braki.

POLSKA - DZIENNIK ŁÓDZKI . N, 2010-08-02


  pokaż wszystkie
  płatności onepress.pl