Recenzje:
Czytając Psychologię nauczania dowiesz się, jak skutecznie przekazywać posiadaną wiedzę. Poznasz skuteczne prawdy, którymi kierują się najlepsi praktycy zawodu. Zrozumiesz, czym jest stan trenera i jak zarządzać swoimi emocjami i zachowaniami - jak stać i siedzieć, jak mówić, jak się poruszać, jak przekazywać uczucia etc.

Miesięcznik Benefit


„Psychologia nauczania” Mateusza Grzesiaka to poradnik dla osób prowadzących szkolenia i występujących przed publicznością. Sięgnęłam po tą książkę, ponieważ sama jestem nauczycielką i ciągle szukam nowych sposobów na prowadzenie ciekawych lekcji i nawiązywanie lepszych relacji z uczniami. Autor bardzo szczegółowo omawia kolejne etapy szkolenia oraz wszystko co w jego przebiegu jest ważne, od merytorycznego przygotowania prowadzącego, poprzez mowę ciała aż do wyposażenia sali, cateringu i organizacji sali konferencyjnej. W książce znaleźć można szereg dokładnie opisanych ćwiczeń dla trenerów, wiele z nich zilustrowane jest zdjęciami. Każdy więc może po lekturze poradnika w praktyce przećwiczyć omówione strategie. Autor sam od wielu lat prowadzi szkolenia dla różnych grup, doskonale więc rozumie wszystkie problemy z jakimi spotykają się w swojej pracy trenerzy, nauczyciele, aktorzy a nawet księża. Rozumieć to jedno a potrafić pomóc to zupełnie co innego. Książka Mateusza Grzesiaka dostarcza praktycznych wskazówek jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych podczas szkolenia, kiedy stoimy przed grupą i nagle ktoś z uczestników, świadomie lub nie, zakłóca jego przebieg. Kiedy czytałam książkę miałam ochotę od razu iść na lekcję do moich uczniów i spróbować czy metody poznane przeze mnie w czasie lektury poradnika działają w praktyce. Polecam tą pozycję przede wszystkim nauczycielom i trenerom, ale także tym, których praca wiąże się z koniecznością wystąpień publicznych. Już wielokrotnie widziałam, jak obraz wpatrzonych w ciebie kilkunastu czy kilkuset par oczu może sparaliżować nawet tego, kto do wystąpienia publicznego zdawałoby się, jest dobrze przygotowany. Jedyną trudnością w książce jest użyty w niej język, przypomina on raczej język pracy naukowej, a nie poradnika dla osób nie mających codziennie do czynienia z fachowymi sformułowaniami. Brakuje również miejsca na zapisanie własnych spostrzeżeń i uwag. Na pewno nie jest to lektura na jedno popołudnie, chociaż ilość stron 375 i mały format mogłyby to sugerować. Poszczególne rozdziały najlepiej czytać wielokrotnie i od razu wykorzystać w praktyce.

DobreRecenzje.pl Anna


Mateusz Grzesiak jest coachem i trenerem rozwoju osobistego. Ma 34 lata, już zna 8 języków, a jego szkolenia, mowy motywacyjne i kursy przyciągają uwagę rzeszy słuchaczy. Onepress proponuje dwie najnowsze książki tego autora. Gdy wiedza to za mało i trzeba nauczyć się ją przekazać -niezbędne będzie sięgnięcie po poradnik "Psychologia nauczania". Strona po stronie poznajemy skuteczne prawdy, którymi kierują się najlepsi praktycy zawodu. Dowiadujemy się, jak zarządzać swoimi emocjami i zachowaniami - jak stać i siedzieć, jak mówić, jak się poruszać, jak przekazywać uczucia etc. Poznajemy narzędzia, które pozwalają szybciej i efektywniej przekazywać uczestnikom informacje i uczymy się współpracy z publicznością.

Dziennik Łódzki


Pamiętacie jak byliśmy mali i każdy występ w przedszkolu był dla nas, jak bułka z masłem. Z każdym kolejnym dniem robiliśmy się bardziej nieśmiali, a występy przed publicznością, to prawdziwa katorga. I tak wielu z nas ma do dnia dzisiejszego. Co zrobić, kiedy w nowoczesnym nauczaniu przemówienia są na porządku dziennym? Z odpowiedzią na to jakże nurtujące pytanie przychodzi Mateusz Grzesiak z swoja nową książką, która premierę ma 24.05.2017r. To niesamowite, że na polskim rynku można spotkać się, z tak wybitnym, a do tego młodym psychologiem. Jego książka naucza o tym, jak przekazać wiedzę, którą sami posiadamy, w taki sposób, żeby inni ją bez problemu mogli przyswoić. Ile razy będą w szkole powtarzaliśmy, że dany nauczyciel nie potrafi nas niczego nauczyć? Może przy najbliższej okazji, należy mu podarować tą książkę, aby mógł skorzystać z zamieszczonych w niej porad. Na pewno, każdy z nas miał problem, aby opanować swój indywidualny system nauki. Dzięki tej książce, jest to dużo łatwiejsze oraz dowiadujemy się jakie są zalety łączenia teorii z praktyką. Niesamowite jest to jakie wtedy możemy osiągnąć efekty! Kto z nas lubi przemówienia publiczne? Założę się, że nie wielu. Wielu z nas ma wtedy problemy z koncentracją, nadmierną potliwością, bądź innymi, mało przyjemnymi zachowaniami naszego organizmu. Mateusz Grzesiak, daje nam wskazówki, jak radzić sobie ze stresem oraz co uczynić, aby wystąpienie było dla nas zadowalające i takie jak chcieliśmy. Dzięki tej książce dowiemy się także, jak ważne są interakcje z uczestnikami. To punkt obowiązkowy, który musi się znaleźć w naszym wystąpieniu. Ważne jest także, zachowanie trenera, który swoją postawą daje do zrozumienia publiczności, że darzy ich szacunkiem. Ta książka jest w zasadzie dla każdego. "Żółtodzioby" dowiedzą się, jak się przemóc z wystąpieniami publicznymi. Zaawansowani, będą mogli udoskonalić swoją sztukę przekazu wiedzy, dzięki czemu ich szkolenia będą bardziej efektywne.

panna zaczytana Pietkiewicz Dominika