ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - Mapy myśli w biznesie. Jak twórczo i efektywnie osiągać cele przy pomocy mind mappingu (9)

5

2013-04-14
Elżbieta
Ta książka to wędrówka po stronach kolorowych schematów pokazujących prostotę zapisu skomplikowanych planów. Mapy myśli są dla autorki świetnym narzędziem pracy, pomysłem na ciekawsze planowanie i organizowanie codzienności, sposobem na komunikację w pracy i po pracy. Sugeruje jak zrobić kolorową mapę spotkania biznesowego, plan trasy wycieczki w góry, plan dyskusji grupy dyskusyjnej albo mapę pakowania walizki przed wyjazdem na urlop. Autorka proponuje tyle zastosowań map, że można je wykorzystać już jako gotowe wzorce. Mamy biznesplan i wizualizację misji firmy, mapę planu rozwoju, rozmowy kwalifikacyjnej czy mapę zakupów. Jednak najważniejszym celem jest zastosowanie mind mappingu w komunikacji zespołu projektowego. Widać tu osobistą fascynację tą formą zapisu i pasję w stosowaniu koncepcji map myśli Pana Buzana.
2013-04-14
ewa
Bardzo dobre kompendium wiedzy o mind mappingu oparte na różnorodności przykładów i zastosowań w praktyce. Doskonały zestaw przykładów dobranych nieprzypadkowo, gotowych do wykorzystania. Profesjonalizm w przygotowaniu materiałów.
2014-03-20
BB , Informatyk
Bardzo dobra książka. Polecam !!!
2013-08-29
Tomasz
spoko książka jednak nie widzę szczególnej różnicy w podobnych publikacjach na temat map myśli . Powiem tak jeśli ktoś nie miał wcześniej w rękach podobnej książki to zrobi na nim wrażenie na mnie nie zrobiła :)
2014-01-21
Paweł , Konsultant
Jestem zadowolony z lektury tej książki. Pozwoliła mi się ona zapoznać z mapami myśli, z których w tej chwili korzystam praktycznie na co dzień. Niestety, książkę oceniam na 4, bo mimo sporej ilości map w niej zawartych, zabrakło mi większej liczby przykładów opartych na rzeczywistych tematach (praktycznej pracy - np. mapa opisująca zarządzanie projektem opisuje teorię zarządzania, a nie treningowy przypadek związany z podziałem ról i zadań w projekcie). Jest dobrze i osobie zainteresowanej tą tematyką na pewno polecam, ale mogło być odrobinę lepiej.
2013-04-08
Maciej Chrzanowski
Dobrze zaprojektowana, przystępna, z przykładami i wskazówkami książka warta uwagi dla wszystkich, którzy szybko i efektywnie chcą się nauczyć tworzenia map myśli. Polecam tą i inne opracowania dot. map myśli, bo to naprawdę przydatna umiejętność w kontekście robienia notatek, które zapadają w pamięć.
2013-04-12
Wojciech K. , freelancer
To już druga książka tej Autorki, którą przeczytałem. Po pochłonięciu (dosłownie) pozycji o komunikacji w projektach, sięgnąłem po kolejną. Nie jestem zawiedziony, aczkolwiek obie książki bardzo się różnią i ciężko by mi było je porównać. "Mapy myśli w biznesie" to podręcznik twórczego podejścia do biznesu i pracy z ludźmi. Bardzo praktyczny. Bardzo mi się podobał, zwłaszcza, że nie miałem jak dotąd wiedzy o tym, że coś takiego jak mapy myśli istnieje. Teraz jestem przynajmniej na tyle zaintrygowany tematem, że postanowiłem spróbować swoich sił i zobaczyć, czy mapowanie pomoże mi lepiej zorganizować moje życie zawodowe. Pozycja godna polecenia, zwłaszcza, że temat jest mało rozpowszechniony, a myślę, że warto go przynajmniej poznać. POLECAM!
2013-04-14
Ela
Mapy myśli to oryginalny a zarazem zabawny rodzaj notowania, którego celem jest zwiększenie efektywności notatek. Tworzone mapy są kolorowe, urozmaicone symbolami/ikonkami, co też przyczynia się do szybszego zapamiętywania a tym samym stają się skuteczną formą uczenie się. Jest to zarazem przyjemna technika selekcjonowania ważnych informacji w dobie ogromnego szumu informacyjnego. Dzięki książce: „Mapy myśli w biznesie” przekonałam się, że mapy myśli są też skuteczną formą uczenia się. Dzięki nim możemy szybko i skutecznie zapamiętywać. Tworzona grafika pobudzają umysł do myślenia, wzbudzają wyobraźnię i skojarzenia. Są one swoistego rodzaju kluczem do umysłu do zgromadzonej w nim wiedzy i naszych myśli. Wart podkreślić, że książka napisana jest lekkim piórem. Styl pisania autorki jest z pewnością dopasowany do każdego czytelnika. Widoczna jest w nim duża dawka humoru, co nieodłącznie wpływa na lepszy odbiór. Książka ta nie zawiera wyłącznie suchych porad, znaleźć w niej można wiele sytuacji zaczerpniętych z własnego doświadczenia autorki bądź jej znajomych. Bardzo dobrym pomysłem jest prezentacja ćwiczeń i konkretnych przykładów map możliwych do wykorzystania w różnych obszarach naszej aktywności. Jest to swoista pigułka dla Czytelnika dotycząca praktycznego wykorzystania map w konkretnych sytuacjach z życia codziennego wraz ze wskazówkami doświadczonej Użytkowniczki tego narzędzia.
2016-09-23
Anna Karowicz , pedagog, logopeda
Mapy myśli stają się coraz bardziej popularną metodą uczenia się wśród studentów, ale również mogą przydać się w biznesie! Autorka książki pokazała wiele różnych sposobów na wykorzystanie map - w tym nasze codzienne sprawy, zakupy, wyjazdy i najbliższe plany. Przyznam szczerze, że jestem przyjemnie zaskoczona. Do tej pory o mapach myśli czytałam głównie w książkach mistrza tego tematu - Tonego Buzana. Dałam jednak szansę polskiej autorce i jestem bardzo zadowolona ze swojej decyzji. Małgorzata Żbikowska szczegółowo omawia, czym są mapy myśli i dlaczego nasz mózg woli taką formę przyswajania informacji. Dużym plusem jest tutaj również parę przykładów ręcznie robionych map, chociaż wolałabym ich widzieć jeszcze więcej. Autorka poświęciła również cały podrozdział temu, jakie są mocne i słabe strony map robionych ręcznie lub na komputerze. Sama preferuję te pierwsze, gdyż rozwijają kreatywność, poczucie przestrzeni i pozwalają na wspaniałą zabawę kredkami. Te komputerowe okazują się jednak nie tylko trwalsze, ale również bardziej uniwersalne i przydatne nie tylko do nauki, ale też przekazywania wiedzy. Sama od wielu lat tworzę mapy myśli - nie tylko wtedy, kiedy się uczę, ale nawet wtedy, kiedy coś planuję. Struktura mapy pozwala się skupić na wielu różnych rzeczach jednocześnie i szybko zapamiętać, co jeszcze mamy zrobić. Poza tym podczas tworzenia takich map można się po prostu dobrze bawić i rozwijać kreatywność. Książkę polecam wszystkim zainteresowanym mapami, nie tylko biznesowymi, które są tutaj jedynie dodatkiem. Dzięki tej książce dowiecie się, dlaczego mapy są ważne i jak je tworzyć, aby były przydatne.