ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - Kapłan diabła. Opowieści o nadziei, kłamstwie, nauce i miłości (10)

5

2014-01-21
bez podpisu
Rewelacyjna jak każda książka Dawkinsa
2014-02-18
bez podpisu
Jednym słowem - genialna! :)
2014-01-27
bez podpisu
Jak każa książka Dawkinsa - warto przeczytać, daje do myślenia!
2014-11-12
bez podpisu
Tematy ciekawe - ale mam wrażenie że tłumaczenie gubi się w skomplikowanych kwestiach
2014-05-22
Magda Przebitowiak
Świetna, jak chyba wszystkie pozostałe tytuły Dawkinsa.
2015-01-08
bez podpisu
Książka daje do myślenia. Można się nie zgodzić z nią ale przeczytać warto.
2015-05-31
Marcin Parr , informatyk
Jeżeli ktoś lubi R. Dawkinsa, to na pewno się na tej pozycji nie zawiedzie. Chociaż wolałbym coś nowszego wydanego po 2004 roku, a te teksty niestety są troszkę stare ale jakże na czasie. Jest dobrze. Tylko przy jednym rozdziale przysnąłem jak opisywał książkę Goulda, już sam nie wiem czy był jego mocnym oponentem czy przyjacielem. Reszta rozdziałów jest bardzo wciągająca. Nie ma tu artykułów tylko o biologii, religii, jest za to cały kolaż wszystkiego; taki miszmasz, są jeszcze mowy pożegnalne, recenzje książek innych autorów, listy, itd, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wg mnie warto przeczytać.
2015-03-03
bez podpisu
Interesująca książka. Taka jakie powinny być książki popularnonaukowe.
2015-06-17
David , student
Zbiór esejów słynnego autora książek popularnonaukowych Richarda Dawkinsa, w którym znajdziemy niejeden naprawdę dający do myślenia tekst. Choćby rozdział o Sandersonie z Oundle i naprawdę wspaniałym poglądzie na edukacje. A także recenzja książki "Red Strangers"; choć o książce nigdy nie słyszałem, ta recenzja niezmiernie mnie książką zaciekawiła. Poza tym znajdziemy sporo ciekawych myśli, na tyle krótkie, by nie stanowić materiału na książkę, ale też na tyle błyskotliwe, by jednak warto było je przeczytać. Zbiór esejów jest także okazją, by poznać Dawkinsa z bardziej osobistej strony. Oczywiście można znaleźć tu charakterystyczną dla niego pasję (uważana przez wielu za wręcz arogancję), ale objawia się ona także jako zachwyt nad światem i chęć pogłębiania wiedzy na jego temat.
2015-08-07
Piotr Tylski
To nie była książka dla mnie. Owszem, poszerzyłem nieco swoją wiedzę na temat kierunków badań nad powstaniem człowieka i to było w miarę ciekawe. Ale nie jestem naukowcem i badaczem więc artykuły o książkach innych autorów, których nie przeczytałem jedynie pobieżnie przejrzałem. Tematy o homeopatii itp. zjawiskach (u nas akurat suplementach diety) mało odkrywcze i ciekawe. Jak dla mnie, to szkoda czasu. Książkę można przekartkować, coś tam ewentualnie dla siebie ciekawego wybrać, ale niewiele poza tym.