Harvard Business Review. Przywód...

Harvard Business Review. Przywództwo w okresie zmian

Autor: Harvard Business School Press

Ocena:
   4.0/6  Opinie  (1)
Stron: 184
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: twarda)
Wydawca: Onepress

Kiedy prognoza gospodarcza jest głównie wiatrem zmian

Ciągle nowe przepisy. Konkurencja pojawiająca się jak grzyby po deszczu. Odkrycia techniczne i technologiczne. Kapryśność gustów konsumentów. Problemy z zatrudnieniem. To wszystko nieodłączne atrybuty aktualnej sytuacji rynkowej. Jak radzić sobie ze zmienną koniunkturą, gdy w tle ciągle majaczy jeszcze transformacja systemowa? Kiedy modyfikacja procesów zarządzania jest najefektywniejsza? Jak zarazić zespół entuzjazmem podczas wprowadzania ulepszeń?

Te oraz wiele innych dylematów najlepiej rozwieją najwięksi specjaliści w dziedzinie zarządzania, wybitni teoretycy oraz odnoszący sukcesy praktycy. Nie musisz zapisywać się na czasochłonne szkolenia ani szukać odpowiedniego kierunku studiów na prestiżowej uczelni. John Kotter, David Garvin, Eric Abrahamson i inni uznani eksperci są gotowi, by podzielić się z Tobą swoją wiedzą. Masz szansę oddać stery własnej firmy w ręce najwprawniejszych rynkowych żeglarzy.

 • Poprawa konkurencyjności firmy -- modyfikacje i ulepszenia
 • Programy naprawcze -- ucieczka przed niepowodzeniem
 • Zmiany kulturowe -- niezdecydowanie gwoździem do trumny przedsiębiorstwa
 • Menedżer czasu transformacji -- zarządzanie zmianą według formuły DICE

"Harvard Business Review. Przywództwo w okresie zmian" to zbiór artykułów, które w wersji oryginalnej ukazały się w Harvard Business Review -- cenionym przez menedżerów, naukowców i przedsiębiorców czasopiśmie, wydawanym przez jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie. Niniejszy zbiór zawiera przełomowe koncepcje, wiodące myśli i studia przypadków autorstwa doświadczonych ekspertów w dziedzinie zarządzania.

Przewodzenie procesowi zmian: przyczyny niepowodzeń (7)
JOHN P. KOTTER

Przywództwo, które prowadzi do przełomu (29)
W. CHAN KIM I RENÉE MAUBORGNE

Dlaczego pracownicy nie chcą zmian? (55)
PAUL STREBEL

Pokonywanie kultury niezdecydowania (73)
RAM CHARAN

Zmiana poprzez perswazję (95)
DAVID A. GARVIN I MICHAEL A. ROBERTO

Momenty świetności (115)
ROBERT E. QUINN

Bezbolesne zarządzanie zmianą (139)
ERIC ABRAHAMSON

Twarde aspekty zarządzania zmianami (153)
HAROLD L. SIRKIN, PERRY KEENAN I ALAN JACKSON

O autorach (181)

6
(0)
5
(0)
4
(1)
3
(0)
2
(0)
1
(0)

Liczba ocen: 1

Średnia ocena
czytelników

  


  okladka
    Ocena : 4 

  "Przywództwo w okresie zmian" to zbiór ośmiu artykułów z lat 1995 (1.), 1996 (1.), 2000 (1.), 2001 (1.), 2003 (1.) 2005 (3.). Czytając tę książkę nie znalazłem jakiegoś "uniwersalnego klucza", który tłumaczyłby powody poniższego następstwa artykułów: Przewodzenie procesowi zmian: przyczyny niepowodzeń, Przywództwo, które prowadzi do przełomu,Dlaczego pracownicy nie chcą zmian?Pokonywanie kultury niezdecydowania, Zmiana poprzez perswazję,Momenty świetności, Bezbolesne zarządzanie zmianą,Twarde aspekty zarządzania zmianami. Jest oczywiście "do przyjęcia" wyjaśnienie zainicjowania zbioru pracą Johna P. Kottera. Warto na początku poznać osiem zasadniczych błędów charakterystycznych dla procesu przekształcenia firmy. Brak przekonania wśród pracowników - zniechęca do uczestnictwa. Brak koalicji - jest objawem słabości. Brak wizji - pokazuje, że nie mamy celu. Wizja źle przekazana - "podcina skrzydła"...
  płatności onepress.pl