ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Klasyka Biznesowego Czytelnika [+ prezent]

TOP tytuł w super cenie » 50% taniej

Mądrzy ludzie powiadają: nihil novi - wszystko, co przychodzi nam do głowy ktoś, kiedyś, gdzieś już wcześniej wymyślił. Po co odkrywać to, co wieki temu zostało odkryte? Dlaczego mielibyśmy od nowa opracowywać strategie walki z konkurencją, które nasi przodkowie z powodzeniem stosowali na polach bitew? Poza zagospodarowaniem wolnego czasu - powodów brak!


Wiosna sprzyja nowym początkom - może warto zacząć od powrotu do źródeł? Zwłaszcza, że w dniach od 30 kwietnia do 7 maja, zamawiając jeden z prezentowanych poniżej najbardziej klasycznych tytułów literatury biznesowej i okołobiznesowej, otrzymasz w prezencie książkę:*



Sto niekonwencjonalnych strategii. Zasady sztuki wojennej



TYTUŁY OBJĘTE PROMOCJĄ:



Sztuka wojny według Machiavellego

Umiejętność walki czyni ludzi śmielszymi, gdyż nie obawiają się robić rzeczy, których uprzednio wyuczyć by się trzeba. Nic tak nie sprzyja możliwości odniesienia sukcesu jak to, gdy nieprzyjaciel uwierzy, że już się nie podniesiesz. W ludziach wielkość urasta i dzielność swą okazują wtedy, gdy się z nich korzysta i gdy są dostrzegani. Pierwszą oznaką przegranej jest brak wiary w możliwość wygrania.


Książę

Niccolo Machiavelli napisał słynnego "Księcia" prawie pięć wieków temu, zainspirowany osobą Cezara Borgii, syna papieża Aleksandra VI, włoskiego polityka, kardynała, księcia Romanii. Celność nieprzebrzmiałych spostrzeżeń, ich przenikliwość i złożoność sprawiły, że trzymacie Państwo teraz w swoich rękach jedną z najważniejszych książek wszech czasów. Koronną pozycję w dziejach filozofii społecznej, a zarazem wciąż aktualną lekcję, która kształtuje myślenie liderów na całym świecie.


Sztuka doczesnej mądrości

W ciągu wieków rodzaj ludzki wydał trzy wielkie, ponadczasowe, pełne mądrości księgi: "Księcia" Machiavellego, "Sztukę wojny" Sun Tzu i "Sztukę doczesnej mądrości" Baltasara Graciana. Ta ostatnia przez lata była niedostępna dla Czytelników. Jeśli uważnie się wsłuchasz, bez wątpienia przemówią do Ciebie płynące z XVII wieku refleksje Graciana, dotyczące uczciwości i pozorów, miłości własnej i przyjaźni, wiedzy i ignorancji. .


Sztuka wojny

Niewiarygodne, że zasady i metody konfrontacji z przeciwnikiem znane w odległej epoce i zupełnie innej cywilizacji z powodzeniem znajdują zastosowanie również dzisiaj. "Sztuka wojny" Sun Tzu i "Metody wojskowe" Sun Pina przedstawiają zbiór zaleceń i rad dla każdego, kto dowodzi ludźmi, stawia czoła wyzwaniom i walczy o pozycję dla siebie i swoich podwładnych.


Psychologia tłumu. Studium powszechnego umysłu

Na długo zanim psychologia społeczna stała się jednym z dominujących nurtów nauki, za sprawą Gustava Le Bon pojawia się w psychologii nowy sposób myślenia o człowieku. Przełamując obowiązujące wówczas postrzeganie istoty ludzkiej jako niezależnie funkcjonującego bytu, oderwanego od wpływów środowiskowych, zauważył on, jak radykalnie potrafi zmienić się zachowanie ludzi, gdy stają się częścią tłumu.


Erystyka. Sztuka prowadzenia sporów

"Erystyka" napisana została przez niemieckiego filozofa Artura Schopenhauera około 1830 roku. Chociaż od jej powstania minęło ponad sto siedemdziesiąt lat, książka ta nie straciła na aktualności. Autor opisał w niej trzydzieści osiem forteli stosowanych w dyskusjach przez ludzi, którzy za wszelką cenę chcą udowodnić swoją rację, bez względu na słuszność ich argumentów. To wspaniałe dzieło, pełne ciekawych spostrzeżeń i przykładów zaczerpniętych z życia.


*UWAGA - promocja obowiązuje do dnia 7 maja włącznie bądź do wyczerpania zapasów. Do jednego zamówienia przysługuje jeden gratis.